Instagram Engel Kaldırma 2020

Instagram Engel Kaldırma 2020

Merhaba acıma duygusu geçmiş ve engel kaldırmakta kararlı dostlar, Instagram’ın milyonlarca kişi tarafından kullanıldığını bilmeyenimiz yok, günde kaç değişik kişinin profilini geziyoruz veya resmini beğeniyoruz. Bunların arasında bizim sinirlerimizi bozacak insanlarda oldukça fazla diyebiliriz.

Instagram Engel Kaldırma

Yukarıda bahsettiğimiz kişiler ile karşılaştığımızda onlara engel atabildiğimiz olabiliyor veya onların mesajlarına geri dönüş yapmayarak bir süre sonra kendiliğinden vazgeçeceğini düşünenlerde olabiliyor. Bugün sizlerde bu engel attığınız kişilerin nasıl engelini kaldıracağını göstereceğiz. İşlem gayet basit işte işlemin detaylarına ve yapılışına şöyle bir göz atalım;

Instagram’da engel ne demektir ilk olarak şunu bir söyleyelim, Instagram’da kişi engelleme işlemi o kullanıcının bir daha sizin profilinizi ziyaret edememesi, size mesaj atamaması yani o kullanıcıyı sizden uzaklaştırma diyebiliriz.

Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram’da engel kaldırmak için öncelikle engellediğiniz kişinin kullanıcı adını biliyorsanız tek yapmanız gereken o kullanıcının profiline girmek oluyor, o kullanıcının profiline girdikten sonra karşınıza takip et butonunun yerine “Engellemeyi kaldır” butonunu göreceksiniz, ona tıkladığınızda o kişinin engeli kalkacaktır.

  • Eğer engellediğiniz kişinin kullanıcı adını unuttuysanız yapmanız gereken profilinize girerek sağ üstte bulunan üç noktaya tıklamak,
  • Tıkladıktan sonra Instagram seçeneklerine ulaşmış oluyorsunuz buradan “engellenen kullanıcılar” bölümüne girin,
  • ve engellediğiniz kişiyi bu listenden profil resmine bakarak bulun,
  • bulduktan sonra o kişiye tıklayın ve engellemeyi kaldır butonuna tıklayın,
  • işlem bu kadar, bu sayede o kişinin engeli kalkmış olacaktır.

İnstagram Engel Kaldırma İşlemi

Instagram Engel Kaldıramıyorum

Instagram’da engellemiş olduğunuz kişinin engelini kaldır dediğiniz halde engel kalkmıyor ise sınıra takılmış olabilirsiniz, Instagram’ın bu konularda belli bir sınırı vardır, birden fazla kişiyi takip ederken mesela bir yerde takılıyor ve bir saat veya daha kısa ya da daha uzun vakitlerde düzeliyor, bu durumda aynı şekilde size olmuş olabilir, bunun için bir saat sonra tekrar denemeyi tercih edin.

Bu sıralar çok sık rastlanan hata olan Instagram Engellediğim Kullanıcı Bulunamadı Sorunu yazımızı da inceleyerek sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan