Instagram DM Mesajım Görüldü Mü?

Instagram DM Mesajım Görüldü Mü?

Merhaba Instagram’da mesajlaşmayı seven dostlar, daha yeni gelen güncellemeleriyle birlikte adından oldukça konuşturan sosyal medya paylaşım uygulaması Instagram’da her geçen gün bir yeni kullanıcıyla karşılaşıyorsunuz. Hal böyle olduğu taktirde mesaj atanların çoğunu tanımıyor ve sosyal medya ağından tanışmış oluyorsunuz. Bugün sizlere attığınız mu mesajların karşı tarafın görüp görmediğini nasıl anladığımızı göstereceğiz, hemen işlemlerimize geçelim…

Instagram dm mesajı direct message anlamına gelir yani kişiler bu sosyal medya ağından mesajlar atarak birbirleriyle haberleşebiliyorlar. Bu işlemi yapmak için uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan “kağıt uçak” şeklindeki ikona tıklamanız yeterli. İkona tıkladıktan sonra istediğiniz kullanıcı adını girerek ona mesaj atabilirsiniz.

Instagram DM Mesajım Görüldü Mü?

Instagram’da her gün farklı kişiler ile konuşan binlerce kişi vardır illaki, veya arkadaşlarıyla WhatsApp bozulunca veya başka bir şey olunca bu mesajlaşma sistemini kullanan kişiler karşımıza çıkmakta. Peki ya ben mesaj attım ama karşı taraf bu mesajımı gördü mü, neden hala cevap vermedi derseniz mesajınızı görmemiş olabilir, peki mesajımı görüp görmediğini nasıl anlarız gelin hep birlikte bakalım;

Öncelikle Instagram uygulamamıza giriyoruz, sağ üstte bulunan “dm” ikonuna tıklıyoruz. (1)

Daha sonra mesaj attığınız kişinin mesajına girin (2)

Son işlem olarak mesajlaşma ekranının sağ alt tarafında mesajınınızın görülüp görülmediğini anlamanız mümkün oluyor. Eğer mesaj sonunda görüldü (seen) yazar ise mesajınızın karşı taraftaki kişi tarafından görüldüğü anlamına gelmektedir. (3) Eğer mesajınızda görüldü yazmaz ise karşı taraf mesajınızı henüz görmemiştir.

Instagram DM Görüldü Kapatma

Instagram’da görüldü işareti (yazısı) nasıl kapatılır diye soran kişi sayısı da oldukça fazla. ama maalesef Instagram’da görüldü işaretini kapatmak kendi uygulama içerisinden kapatmak mümkün değil. 3. parti bir uygulamadan bu işlemi yapmanızı önermiyoruz.

Taktik: Mesajınıza görüldü gitmesini istemiyor iseniz mesaja bakmadan önce internetinizi kapatın, kapattıktan sonra mesajı görüntüler iseniz herhangi bir bildirim gitmeyecektir.

Ayrıca bu yazımıza benzer bir yazı olan; Instagram Profilime Bakanları Görme isimli konumuzu’da inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan