Instagram DM Kapatma

Instagram DM Kapatma

Son zamanların en çok konuşulan sosyal medya ağı olan Instagram’ın daha’da geliştiğini bilmekteyiz. Son zamanlarda gelen canlı yayın özelliğiyle, bende artık ünlüyüm gibi laflar duyuyoruz, herkes bir gün ünlü olacak lafını gerçekleştiren ağı milyonlarca kişi kullanmakta. Bu şekilde olunca şak diye bir gün tanımadığınız bir kişiden takipçi isteği alabiliyor veya direk olarak mesaj isteği yani dm bile gelmiş olabiliyor. Bugün sizlerle birlikte bu istemediğiniz dm’leri engellemeyi ve sizi rahatsız etmemeleri yönündeki durumları inceleyeceğiz.

Instagram DM Kapatma / DM Engelleme

Instagram dm kapatma bir nevi istemediğiniz kişinin sizi rahatsız etmemesi yani ondan gelen mesajları engellemeniz demektir. Instagram’da dm kapatmak isteyen kişiler vardır çünkü bir kullanıcının tanımadığı veya mesaj atmasını istemediği kişi ya da kişiler olacaktır. Bunların önüne geçmek adına sizleri rahatsız etmemek için dm’nizi o kişilere kapatabilirsiniz.

Instagram DM Herkese Kapatma

Instagram’da dm yani direct message kutusunu herkese kapatabilir miyim gibi sorularda gelmekte. Bu özellik şuanda mevcut değil lakin sadece istemediğiniz kişiyi engelleyerek bu durumu çözebilirsiniz. Veya DM’lere bakmadan geçerek. (DM Bildirimlerini engelleyerek)

Instagram DM Gizleme

Instagram’da dm kapatmak için öncelikle uygulamamıza giriş yapıyoruz. Ana sayfamızın sağ üst kısımda bulunan dm’ler bölümüne giriş yapıyoruz. (1)

İnstagram DM Engelleme

Daha sonra o alanda DM mizi kime kapatmak istiyor isek o kişiyi seçmeliyiz, kişiyi seçtikten sonra yine sağ üst bölümse yer alan bu kes “i” butonuna tıklamanız gerekiyor. (2)

İnstagram DM Kapat

Bu işlem sonrasında işlemi asıl yapacağımız ekran karşımıza çıkmakta. Bu alanda çıkan bildirimleri sessize al bölümünü aktif hale getirmeliyiz. (3)

İnstagram DM Yasaklama

Bu alanı aktif hale getirdikten sonra artık o kişiden gelen DM leri kapatmış yani sessize almış oluyorsunuz. Bu sayede artık o kişiden gelen mesajları bildirim olarak almıyorsunuz ve kafanız rahat oluyor. 

Instagram Seçtiğim Kişi DM Gönderemesin

Böyle bir isteğiniz var ISR bunu yapmanız da mümkün, yukarıda yer alan 3. Resimdeki altta yer alan “kullanıcıyı engelle” alanına tıklayarak onaylarsanız bir daha o kişi size engeli kaldırmadığınız sürece DM atamayacaktır.

Ayrıca Instagram Hesap Dondurma 2017 adlı konumuzada bakmayı unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan