Instagram Canlı Yayın Yapma

Instagram Canlı Yayın Yapma

Son zamanların popüler sosyal paylaşım platformlarından olan İnstagram, yaptığı yeniliklerle ve seçeneklerle kullanıcılarını memnun ederek, kullanacak olanlarından dikkatini çekiyor. Şuan da milyonlarca kişiye hitap eden İnstagram’da kullanıcılar, genellikle içeriklerini popüler Hashtag ler aracılığıyla daha büyük bir kitleye ulaştırmaya çalışıyor. Bu içerikler genellikle video, fotoğraf ve durum üzerine oluyor. Ancak İnsatgram’da canlı yayın yapabileceğinizi de biliyor muydunuz ? Sizce İnstagram’da canlı yayın yapılabilir mi ? Bütün bu ve bunun gibi soru ve düşüncelere sahipseniz, yazımızı okumaya devam ederek, tüm bu  sorularınıza ve düşüncelerinize yanıt bulabilir ve İnstagram’da canlı yayının nasıl yapıldığını benimseyebilirsiniz.  Şimdi gelelim İnstagram’da canlı yayının nasıl yapılacağına.

İnstagram Canlı Yayın Yapma

Yukarıda ki yazımızda da belirttiğimiz gibi, İnstagram’da canlı yayın yapmak mümkün. Ancak herkesin yapma hakkının olması dolayısı ile, kaliteli bir yayın yapmanın şartları da biraz kıt. Gelelim etkili ve kaliteli bir yayının nasıl yapılacağına. Tabii ki öncelikle kaliteli bir yayın için, kaliteli bir çekim cihazınıza ihtiyaç var. Bunun dolayısıyla düzgün ve kaliteli bir canlı yayın yapmak için kaliteli bir kayıt cihazına sahip olmalısınız. İkinci bir husus olarak canlı yayınınızı izleyenlerin, yayınınızda ki kesintilerden bıkmaması içinde, mutlaka upload hızı güçlü bir internet kullanmalısınız. İnternetinizin upload hızını ölçmek için, arama motorunuza, hızımı test et yazıp, çıkan herhangi bir siteden internet hızınızı test edebilirsiniz. Bu iki hususta ta olumlu görünüyorsanız, İnstagram’da canlı yayın yapmanızın vakti gelmiş demektir.

Muhtemelen İnstagram Stories özelliğini biliyorsunuzdur. Eğer bilmiyorsanız, bu eklenti özelliğini temin edip, kullanımını rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram Stories ile de bir sorununuz kalmadıysa, sol üst taraftaki kamera simgesine tıklayıp, sağa kaydırma işlemi yapıyoruz. Canlı yayın akıllı telefon olarak Android ve İOS destekli olduğunun altını çizmeyi ihmal etmeyelim. Son olarak kamera simgesine, sağ kaydırma işlemi yaptıktan sonra, ekranın alt bölümündeki canlı yayın başlat bölümünden ister canlı yayın isterseniz de geçici fotoğrafları İnstagram’da yayınlayıp popülerliğinizi arttırabilir ve daha büyük bir kitleye hitap edebilirsiniz.

Hesap şikayet etmek içinde: İnstagram Hesap Nasıl Şikayet Edilir? adlı konumuza bakabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan