Instagram Beyaz Ekran Sorunu Çözümü

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Çözümü

Instagram’ın beyaz ekran sorunundan bıkmış, boşu boşuna strese giren canlar yazımıza hoş geldiniz. Öncelikle bir rahatlayın, kendinize gelin çünkü artık bu sorundan bugün kurtulmanın vakti geldi diye düşünün ve bu sorundan kurtulun. Öncelikle zihnimizi bu durumlarda ferah tutacağız ve sinir bozukluğu yaşamayacağız, daha sonrası bu işin basit yöntemlerini’de cevrik.com’dan öğrenebileceğimizi unutmayalım değil mi. 🙂

Sosyal medya ağları ile ilgili tüm soru / sorun ve yenilikleri her zaman sizin için çözüyoruz ve paylaşıyoruz bu yüzden bizleri takip etmeyi unutmayın diyerek ten bugünkü konumuz olan Instagram’daki beyaz ekran sorunundan nasıl kurtuluruz diyenler için çözümler sunacağız, hemen işleme geçelim.

Instagram Beyaz Ekran Sorunu

Instagram’da beyaz ekran sorunu birçok kullanıcının başına gelmiş ve bu durumu dile getirmişlerdir, bazı kullanıcılar sorunlarını kendi başlarına çözebilse de bazı kullanıcılar sorunun hala neden kaynaklandığını bulabilmiş değiller. Öncelikle bu sorunu çözmemiz için birkaç ayrım yapmamız gerekiyor.

Bunlardan ilk’i telefonumuz “android mi yoksa ios mu” yani lg / samsung gibi bir markamı kullanıyorsunuz yoksa iphone mu kullanıyorsunuz?

Instagram Android Beyaz Ekran Sorunu

Eğer telefonunuz android ise ve instagram’da beyaz ekran hatası alıyorsanız ilk olarak basit birkaç kontrol yapalım;

  • Telefonumuz son sürüm instagram uygulamasına sahip mi kontrol edelim,
  • Telefonumuzda herhangi bir virüs / uygunsuz program mevcut ise kaldıralım,
  • Telefonumuzda yer alan 3. parti bir uygulama var ise bunun instagram’ı etkileyebileceğinden o uygulamayı devre dışı bırakalım,
  • Telefonumuzun internet bağlantısını kapatıp yeniden başlatalım,

Yukarıda yer alan işlemlerin tümünü uygulamış ve beyaz ekran sorunumuz halen daha devam ediyor ise;

  • Telefonumuzun internet bağlantı ayarlarında herhangi bir dns olmadığını tespit edelim, bu işlemden anlamıyor isek internet ayarlarını resetleyelim.
  • İşlem sonrası Instagram uygulamasını tekrardan test edelim,
  • Sorun devam ediyor ise instagram uygulamasını telefonunuzun ayarlar kısmından bularak “önbellek ve verileri temizleme” işlemini yapalım. (Bu işlemi yaptıktan sonra hesabımızdan çıkış yapılacaktır, tekrardan instagram hesabınıza girmeniz istenecektir.)
  • Bu işlemden sonrada tekrardan uygulamayı ziyaret edin.
  • Sorun yine çözüme kavuşmamış ise yakınınızda bulunan bir telefoncuya danışın. İşlem telefon sürümünüzden veya uygulamanın sürümü ile telefonunuzun sürümünün uyuşmamasından kaynaklanabilmektedir.

Instagram iPhone Beyaz Ekran Sorunu

İnstagram’da beyaz ekran sorununu iphone telefonunuzda yaşıyor iseniz bunun içinde kontrol etmeniz gereken,

İnstagram son sürüm kullanıp kullanmadığınız (Son sürüme yükseltin),
İnternet bağlantısının herhangi bir engele takılıp takılmadığını incelemek (Dns kaldırılmalı),

Bu sorunlar mevcut ise düzeltin ve uygulamayı tekrardan açın. Eğer sorununuz devam ediyor ise yakınınızda Apple Store mağazası var ise oradaki görevlilere iletin, size yardımcı olacaklarından hiç şüpheniz olmasın. 🙂

Bu yazımıza benzer bir sorun olan İnstagram Akış Yenilenemedi Hatasının Çözümü Nedir? isimli yazıdan’da akış yenilenemedi sorununu çözebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan