Instagram Arşiv Özelliği Resim Gizleme

Instagram Arşiv Özelliği Resim Gizleme

Heyyy dostlar merhaba, bugün çok mutluyuz çünkü ne zamandır istediğimiz özellik sonunda instagram’a gelmiş durumda!

İnstagram dün gelen güncellemeyle birlikte artık “resim gizleme” özelliğine sahip, çok sevinçli olduğumuz bu özelliği gelin inceleyelim.

İnstagram’da arşiv ismi adı altında yer alan bu özellik sayesinde resimlerinizi silemeden arşiv dosyanızda biriktirebilirsiniz, bu sayede o resmi istediğiniz zaman profilinizde geri gösterebilme imkanına sahip oluyorsunuz. Hem arşivlediğiniz fotoğraf veya video gönderilerini sadece siz görebiliyorsunuz. Kısacası resim gizleme özelliği hakkında önceden bir yazı paylaşmıştık ve maalesef işlemin şuanlık olmadığını duyurmuştuk. Ama artık bu özellik sayesinde resim gizlemeye başlayabiliriz!!! 😀

Peki ben bu arşiv özelliğini nasıl kullanacağım diye içinizden sorular soruyorsunuz gibi duyuyorum, öncelikle bu özelliği kullanmanız için uygulamanızı son sürüme yükseltmeniz gerekiyor, yükseltme işlemlerini tamamladıktan sonra ise şu adımları takip ediyoruz;

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra profilimizi açıyoruz, profilimizin üst kısmında yer alan “geriye dönük zaman” ikonu işaretine tıklıyoruz. (1)

Açılan ekran bizim arşivlediğimiz gönderilerin bulunduğu ekran, burada arşivlediğiniz gönderileri bulabilirsiniz, şimdi gelin birde nasıl arşive atacağımızı ve geri nasıl çıkartacağımıza bakalım.

İnstagram’da gizlemek istediğimiz bir resim var ise öncelikle profilimize girerek o resmi buluyoruz. Mesela biz aşağıda yer alan resmi gizlemek istiyoruz bunun için resmi açtıktan sonra sağ üstte bulunan “üç nokta” butonuna tıklıyoruz. (2)

Açılan pencereden ise “Arşivle” seçeneğine tıklıyoruz. (3)

Ve işlemimiz tamamlanıyor, bu sayede o gönderi artık profilimiz’den kalkıyor ve arşiv sayfamıza taşınıyor.

İnstagram Resim Arşive Atma

Eğer arşive attığımız bir fotoğrafımızı daha sonra tekrardan profilimizde görülmesini istiyorsak bunun için ilk adımda gösterdiğimiz gibi arşiv bölümümüzü açıyoruz. (1)

Arşiv bölümünü açtıktan sonra arşivden kaldıracağımız fotoğrafa tıklıyoruz. (4)

Tıkladıktan sonra tekrardan üç nokta seçeneğine tıklamamız gerekiyor. (5)

Tıkladıktan sonra açılan bölümden “Profilde Göster” seçeneğine tıklayın. (6)

Ve işlem tamamdır bu sayede o fotoğraf artık profilinizde gözükecektir.

İnstagram'da Resim Gizleme

İnstagram’da arşive attığınız gönderileri sadece siz görebilirsiniz, ne arkadaşlarınız ne de tanımadığınız biri arşivinizdeki fotoğrafları göremez.

İnstagram kategorimizdeki son yazılarımızdan bir tanesi olan İnstagram Şifresiz Beğeni Hilesi yazımızı’da inceleyerek daha fazla beğeni kazanabilirsiniz, hemde ücretsiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan