Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram Arama Geçmişi Silme

İnstagram popülaritesiyle ünlü sosyal medya fotoğraf veya video paylaşma ağı diyebiliriz, tabi sadece resim paylaşmakla kalmayıp yeni gelen özellikler ile birlikte insanlar kendi canlı yayın videolarını çekebiliyorlar, veya bu ağ üzerinden alışveriş dahi yapabilmek mümkün halde. Birden Fazla İnstagram Hesabı Yönetme gibi yöntemler ile de oldukça kullanım açısından kolaylık sağlayan ağda bugün sizlere arattığınız kişilerin ekranınızdan gözükmemesini sağlamak için anlatım yapacağız, yani arama geçmişi nasıl temizlenir inceleyeceğiz…

İnstagram arama geçmişi, instagram’da bir kişiyi veya herhangi bir etiket, harita gibi aramalar yaptığınızda karşınıza sonuçlar çıkması ve bu sonuçlarda çıkan bir kullanıcıya veya etikete tıkladığınızda girmiş oluyorsunuz ve uygulama sizin bu kullanıcıya girdiğinizi anlayarak bir daha arama yapmadan önce size daha önce arattığınız kullanıcıları göstermekte, ayrıca bir kişiyi çok aratırsanız o kişiyi top yani en çok arananlar kelimesinde’de görebilirsiniz.

İnstagram arama geçmişini telefonda sadece uygulama içerisinde arama yaparken görürsünüz, yani telefonunuzu sizden başka kimse kullanmıyor ise arama geçmişini kimse göremez, ancak telefonunuzu başka biri karıştırır ise bu arama geçmişindeki arattığınız ve baktığınız kullanıcı veya etiketleri görebilir.

Şimdi gelelin instagram’da arama geçmişimizi nasıl temizleyeceğimize. İnstagram’da arama geçmişimizi temizlemek için öncelikle profilimize girerek sağ üst köşede bulunan 3 nokta işaretine tıklamamız gerekiyor.

İnstagram Arama Geçmişi

Bu seçeneğe tıkladığımızda çıkan ekranda parmak yardımıyla en alta inmemiz gerekiyor, sayfanın en altına geldiğimizde “arama geçmişini sil” seçeneğine tıklamalıyız.

Arama Geçmişi Temizle

Tıkladıktan sonra karşımıza yeni bir pencere açılacak ve emin misiniz diye soracaktır, bu seçeneğe de evet diyerek işlemimizi tamamlarız.

İnstagram Arama Silme

Bu sayede instagram’da arattığımız etiket veya bir kullanıcıyı tekrar arama bölümüne geldiğimizde görmeyeceğiz. (Tabi arama yaptığınızda bu işlem yenilenecektir.)

İnstagram Arama Geçmişleri

İnstagram arama bölümünde önerilenler kısmından istediğiniz kişiyi gizleyebilirsiniz, bu işlemi yapmak için tek gereken şey gizlemek istediğiniz kullanıcının üzerine basılı tutmak,

İnstagram Arama Gizleme

Bu ekranda size gizlemek istiyor musunuz diye bir soru sormakta, bu soruya “gizle” yanıtını verirseniz o kişi önerilenler ekranından gizlenecektir.

İnstagram’da arama geçmişinizi temizlemezseniz sorun olmaz lakin bir sevgiliniz veya ailenizden bir kişi telefonu karıştırdığında kimleri neleri araştırmış diye bakar ve istemediği bir kişiyi görür ise sorun yaratabilir, bizden söylemesi.

Yorum Yap
0 Yorum yapan