İnstagram 1 Dakikadan Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

İnstagram 1 Dakikadan Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Merhaba instagram’da video paylaşmaya doyamayan arkadaşlar, bu yazımız ile’de sizleri konu aldık. İnstagram’a bildiğiniz üzere Mart 2016 itibari ile birlikte 15 saniye olan video paylaşma sınırı 1 dakika olarak değişikliğe gidilmişti, değişiklik sonrası popüler sosyal medya ağında daha geniş ve sıkıştırmaya / hızlandırmaya gerek duyulmayan rahat rahat video eklenebilir hale gelmesi sağlanmıştı.

Peki ya artık bana 1 dakika’da yetmiyor abicim bunu nasıl arttırabilirim diyorsanız’da o işin sırrı bizde diyelim, bu konumuzda instagram’da tek gönderi ile birlikte “10 dakika’ya” kadar video paylaşabileceğiz, yanlış duymadınız ne 1 ne 2 ne 3 tamı tamına 10 dakikalık videomuzu instagram aracılığıyla paylaşma yöntemini sizlere açıklayacağız.

Instagram 1 Dakikadan Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Önceki yazılarımızdan bizi takip ediyorsanız instagram’a Şubat 2017 tarihinde eklenen birden fazla fotoğraf veya video paylaşma işleminin nasıl yapıldığını öğrenmişsinizdir demektir. Yok ben daha birden fazla fotoğrafı aynı gönderide paylaşmayı bilmiyorum diyorsanız’da öncelikle siz bu yazımızı okumanız gerekmekte: İnstagram Aynı Anda Birden Fazla Fotoğraf Paylaşma

Instagram 1 dakikadan uzun video paylaşmak isteyen kullanıcılar 20120 yılı itibariyle telefonlarında yer alan uygulamayı güncelleştirerek aşağıdaki işlemi uygulayabilirler.

Eğer yazımızı okuduysanız şimdi işleme geçebiliriz, örnek vermek gerekirse elimizde 5 dakikalık bir video mevcut, bu videoyu telefonumuza yüklemeden önce 5 ayrı isimde yüklememiz gerekiyor.

Mesela videomuzun ismi “aliatabak” olsun bu videoyu 5 farklı isim ile; “aliatabak-1” / “aliatabak-2” / “aliatabak-3” / “aliatabak-4” / “aliatabak-5” şeklinde telefonunuza yükleyin, eğer video zaten telefonunuzda ise bu videoyu 5 adet çoğaltın.

Çoğaltma işlemini tamamladıktan sonra instagram uygulamamızı açıyoruz, ve 5 adet çoğalttığımız videoyu “birden fazla video paylaşma” özelliği sayesinde seçiyoruz. 5 videomuzu’da seçtikten sonra 1. videodan başlayarak “00:00 ile 00:60” saniyesini seçiyoruz, 2. videoda ise “00:60 ile 01:20” saniye aralığını seçiyoruz.

Bu işlem 5. dakikaya kadar yapmamız gerekiyor. İşlemi tamamladığınızda paylaşmanız işlem sonucunu bize gösterecek duruma gelmektedir, paylaşım sonrasında tek gönderinizde paylaştığınız videonun son dakikasına kadar (örnekte 5 dakika) görebileceksiniz.

Instagram 1 Dakikadan Uzun Video Ekleme Nasıl Yapılır?

00:60 saniye’ye kadar 1. video
01:20 saniye’ye kadar 2. video

İzleyenler videoların devamını ekranı sola kaydırarak görebileceklerdir, bu işlemi yukarıda belirttiğimiz gibi 10 dakikaya kadar çıkartabilirsiniz, ancak videonuz 10 dakikadan büyük ise bu işlemin devamını yeni bir gönderi paylaşımda yapmanız gerekecektir.

Umarız yardımcı olmuşuzdur, artık yeni bir müzik mi ya da bir film fragmanı mı yayınlayacaksınız, bu sayede bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Instagram uzun video paylaşma hakkında bilgisi olmayan kullanıcılarımız verdiğimiz rehber eşlinde Instagram 1 dakikadan uzun video paylaşabilirler. Yazımıza yorum yapmayı unutmayın, iyi paylaşımlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan