IGTV Kanal Nasıl Açılır? | Instagram IGTV Kanal Oluşturma

IGTV Kanal Nasıl Açılır? | Instagram IGTV Kanal Oluşturma

Instagram IGTV video içerik platformu 20 Haziran 2018 tarihi itibari ile kullanıma sundu. Bu hizmeti ile birlikte YouTube gibi bir video içeriği üreten kullanıcılara daha uzun videolar gönderebilecekleri sistem ortaya getirdi. Bildiğiniz üzere Instagram Hikayeler ile birlikte 15 saniyelik videolar ve gönderilerimizde’de ancak 1 dakikalık videolar paylaşabiliyorduk. Ancak Instagram 1 Dakikadan Uzun Video Paylaşma sistemi ile bu süreyi uzatabiliyorduk.

IGTV ile birlikte yeni bir platforma giriş yapmak isteyen Instagram ekibi, günlük hayatta videoların çok izlenmesi ile birlikte YouTube’a rakip bir sistem getirmek istemiş olabilir, aynı bir hizmeti teşkil etmese’de Instagram altyapısında çalıştığı için burada’da kullanıcılar videolarını yayınlayabilecekler. Şimdi sizlere IGTV ile nasıl kanal oluşturulur ve içerik göndermeye yani yayın nasıl yapılır göstermek istiyoruz.

IGTV Kanal Açma İşlemi – Popüler Olun!

IGTV Instagram altyapısında olan bir sistem olsa’da ayrı bir uygulama üzerinden hizmet veriyor, bunun için ülkemizde’de yayın hayatına başlayan IGTV uygulamasını indirmelisiniz, aşağıda yer alan linkler aracılığı ile IGTV telefonunuza kolaylıkla indirebilirsiniz.

Instagram IGTV uygulamasını indirdikten sonra karşınıza hemen Instagram uygulamasında açık olan hesabınız çıkacak ve bu hesapla devam et seçeneğine tıklayarak hemen uygulama içerisine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca ilk açılış ekranında birde bildirimlere için verme veya reddetme işlemini’de yapabilirsiniz.

Sizlerde ilk IGTV kanal sahibi olanlardan olarak ileride bu sistemin büyümesi ile birlikte popüler olabilirsiniz!

IGTV içerisinde sizin Instagram üzerinden takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını ve popüler olan video içeriklerine hemen ulaşabiliyorsunuz, ayrıca sevmediğiniz videoya tıklayarak diğerlerine’de ulaşabilirsiniz.ü,

IGTV Para kazanma sistemi ile alakalı bir bilgi henüz yok, böyle bir durum çıktığı taktirde sizlere bildireceğiz, sosyal medya üzerinden bizleri takip etmeyi unutmayın.

IGTV Kanal oluşturma işlemi içinse uygulama içerisinde sağ alt menüde yer alan profil fotoğrafımıza tıklamamız gerekiyor, daha sonra açılan ekran üzerinden “Kanal Oluştur” seçeneğine tıklayın ve karşınıza çıkan seçenekler üzerinden İleri diyerek Kanal Oluştur butonuna tıklayın. Bu işlem sonrasında Instagram IGTV kanalınız oluşturulacaktır.

IGTV Kanal Açma

Kanal kullandığınız Instagram hesabınıza göre otomatik ayarlanıyor. IGTV yayın hayatına nasıl geçerim diyorsanız detayları aşağıdan öğrenerek ilk videonuzu paylaşabilirsiniz.

IGTV Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

IGTV video paylaşma işlemi için yukarıda kanal açma adımlarından sonra “Video Yükle” seçeneğine tıklıyoruz ve ekrana gelen seçenekten fotoğraf galerimize izin veriyoruz ve çekmiş olduğumuz videolardan bir tanesini seçiyoruz.

IGTV Video Paylaşma

IGTV video seçtikten sonra ekrandan çıkan bölüme video başlığı ve video açıklaması yazıyoruz, ayrıca sadece IGTV üzerinde gözükmesini istemiyorsanız bunun için Facebook Sayfası üzerinden’de yayının gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ve son olarak paylaş dedikten sonra videonuz paylaşılarak yayınlanacaktır

IGTV üzerinden minimum 15 saniye maksimum 10 dakikalık videolar paylaşabilirsiniz. (Süreler ilerleyen zamanda değişiklik gösterebilir.)

Ayrıca Instagram son sürümüne sahip kullanıcılar IGTV bölümüne Instagram içerisinde sağ üst bölümde (DM işareti yanından) ulaşabilirler.

Instagram IGTV hayırlı olsun diyoruz ve ilerleyen zamanlarda çok konuşulacak bir platform olacağını düşünüyoruz. IGTV hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan