“Hotmail’e Giremiyorum” Sorunları Çözümü

“Hotmail’e Giremiyorum” Sorunları Çözümü


Hotmail’e giremiyorum , Hotmail açılmıyor  ? şeklinde birçok sorular almaktayız. Bugün sizlere hotmail giriş sorunu sebepleri ve çözümlerini resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Giriş sorununun birçok sebebi olabilir. Giriş sorununda yaşanan en temel problemleri listeleyerek çözümü sunmaya çalışacağız. Aşağıdaki yöntemleri denedikten sonra sorunu gideremezseniz tekrar yardımcı olmaya çalışabiliriz.

DNS sunucularınızı değiştirin

Google Dns Adresleri

8.8.8.8
8.8.4.4

1)İlk önce GÖREV ÇUBUĞU(TaskBar) ‘nun en sağında bulunan ekran ikonunasağ tıklayın.

2)Çıkan seçeneklerden ” Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç ” a tıklayın.

3)Açılan pencereden ” Yerel Ağ Bağlantısı ” yazan bağlantıya tıklayın.

4)Açılan pencerede ” Özellikler ” e tıklayın.
5)Yine açılan pencerede ” İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) ” seçeneğini seçili hale getirin ve ” Özellikler” e tıklayın.

6) Açılan pencerede ” Aşağıdaki IP Adresini Kullan ” seçeneğini işaretleyip yine aşağıdaki ” Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan ” seçeneğinin altındaki DNS adreslerini istediğimiz DNS adresleriyle değiştiriyoruz ve onaylıyoruz.

 Dns Adreslerini değiştirdikten sonra tekrar deneyiniz.

Zenmate ile giriş

Chrome zenmate eklentisini kullanarak dns değiştirmeden rahatlıkla engeli aşabilirsiniz.

Zenmate Resimli Anlatım

Hosts Dosyasını düzenlemek

İşlemi manuel olarak yapamayan kullanıcılar verdiğimiz dosyayı ilgili yere kopyalayarak youtube ve twitter gibi sitelere giriş yapabilir.Tıklayın

Hosts dosyanızda youtube girişler engellenmiş olabilir.

C:WINDOWSsystem32driversetc

Yolunu takip ederek HOSTS dosyasını bulun. Hosts dosyasına çift tıklayarak Not defteri ile birlikte açın. Dosyanın içinde bulunan bütün metinleri silin. Daha sonra ekranı kapatın ve kaydetmek istiyor musunuz uyarısına evet deyin.

İşlemi yaptıktan sonra Youtube giriş yapmayı deneyin. Büyük ihtimalle giriş yapacaksınız.

Hosts Dosyasını düzenledik , Dns adreslerimizi değiştirdik hala Youtube giriş yapamıyorsanız yorum olarak atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Son olarak Kullandığınız modem veya router’ınızın güvenlik ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Eğer firewall kullanıyorsanız youtube engelli olabilir. Buna benzer ağınızdan kaynaklanan birçok neden olabilir. Bilgisayarınızla alakalı sorunları yukardaki yöntemler ile kesinlikle çözebilirsiniz. Sorun hala devam ediyorsa yorum atabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan