Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir

Hotmail Şifresi Nasıl Değiştirilir


Hotmail şifremi nasıl değiştiririm ? Diyorsanız aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz. Hotmail, yeni şifre değiştirme yapısı ile hesapları tamamen güvenli bir hale getirmeye çalışıyor. Eskiden şifrenizle giriş yaptığınız hesabınızda rahatlıkla şifrenizi değiştirebiliyordunuz fakat artık telefon doğrulaması ile şifre değiştirme yetkisine sahip oluyorsunuz. Böylelikle hesabınızı ele geçirmek isteyen kişiler, şifrenizi bilse dahi değiştiremiyor. Hesap güvenliği için oldukça güzel bir sistem fakat şifre değiştirme işlemini de haliyle biraz daha uzatıyor.

Şifrenizi değiştirmek için öncelikle hesabınıza giriş yapın.

Sağ tarafta bulunan simgelerden çark simgesine tıklayarak Ayarlar / Seçenekler‘e giriş yapıyoruz.

Hesabınızı yönetme sekmesinde bulunan ” Hesap ayrıntıları” (parola, adresler, saat dilimi) seçeneğine tıklayın.

Açılan menüde “Güvenlik ve gizlilik” seçeneğine , oradan da”Parola değiştir” seçeneğine tıklıyoruz.

Bundan sonraki aşamalarda telefon doğrulama kodunu girmemiz gerekiyor. Açılan ekranda telefon numaramızın son 4 hanesini giriyoruz. Telefonumuza gelen doğrulama kodunu ilgili ekrana girdikten sonra Eski ve Yeni şifrenizi girip kaydedebilirsiniz.

Güçlü bir şifre oluşturmak için aşağıdaki adımlar’a dikkat edin.

Bir parola yukarıdaki tüm ölçütleri karşılamasına rağmen yine de zayıf bir parola olabilir. Örneğin, MerhabaS1ze! yukarıda listelenen güçlü parola ölçütlerinin tümünü karşılamasına karşın, yine de zayıf sayılır, çünkü içinde tam sözcük bulunmaktadır.M3rhb0 S1 e! ise daha güçlü bir alternatiftir, çünkü içindeki harflerin bazıları değiştirilerek, tam sözcüğün yerine kullanılmış ve içine boşluk eklenmiştir.

Aşağıdaki ipuçlarını uygulayarak güçlü parolanızı anımsamak için teknikler geliştirin:

  • Kolay anımsanabilen bilgilerden bir eş anlamlı sözcük oluşturun. Örneğin, size anlamlı gelen bir ifade seçin, Oğlumun doğum günü 12 Aralık 2004 gibi. Bu ifadeyi kılavuz olarak kullanarak, Omdg12/Ara,4 parolasını kullanabilirsiniz.

  • Sayıları, simgeleri ve yazım hatalarını anımsaması kolay bir ifadedeki harf veya sözcüklerin yerine kullanın. Örneğin, Oğlumun doğum günü 12 Aralık 2004 kolayca 0dg Dgn 12124 biçimini alabilir (parolanızda boşluk kullanabilirsiniz).

  • Parolanızı, sevdiğiniz bir hobi veya sporla ilişkilendirebilirsiniz. Örneğin Badminton oynamaya bayılırım ifadesi, kolaycaB@dm1nt()nOynmyBylrm haline gelebilir.

Parolanızı anımsamak için yazmanız gerektiğini düşünüyorsanız, parola olarak etiketlendirmediğinizden ve güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun.

Hotmail şifre değiştirme sorunları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ozengen.com

Yorum Yap
0 Yorum yapan