Hotmail Otomatik Cevaplayıcı Nasıl Ayarlanır

Hotmail Otomatik Cevaplayıcı Nasıl Ayarlanır


Bugün Hotmail servis sağlayıcıda “Otomatik cevaplayıcı” özelliğini nasıl kullanacağınızı resimli olarak anlatmaya çalışacağız. İnternet erişiminizin olmadığı anlarda, tatilde veya yoğun saatlerinizde, maillerinize belirlediğiniz bir cevap ekleyerek, tüm maillerin bu mesaj ile cevaplanmasını sağlayabilirsiniz.Aynı zamanda siz yokken gelen kutunuzun yönetimine yardımcı olacak kuralları nasıl oluşturabileceğinizi de öğreneceksiniz. Otomatik cevaplayıcı, mail adresini aktif kullanan kullanıcılar için oldukça önemli bir özelliktir.

Windows Live Hotmail web sitesine giriş yapın.

Sayfanın sağ üst köşesinde Seçenekler’i ve sonra Diğer Seçenekler’i tıklayın.

Hesabınızı Yönetin’in altında, Otomatik Tatil Cevabı’nı tıklayın.

 

Bana e-posta gönderen insanlara Otomatik Tatil Cevabı Gönderme’yi tıklayın.  Metin editörüne , siz uzaktayken insanların almasını istediğiniz yanıtı yazın ve ardından Kaydet’i tıklayın.

 

  • atil cevabı kullanmayı durdurmak için, Tatil Cevabı ayarlarına geri dönün, herhangi bir tatil yanıtıgönderme’yi ve sonra Kaydet‘i tıklayın.
  • Önemsiz e-postalara (İstenmeyen veya spam gibi diğer yasadışı elektronik mesajlar) cevap vermek daha fazla gereksiz e-posta almanıza yol açacağından, Sadece kişilerine yanıt gönder onay kutusunun seçili olduğuna emin olun.
  • Hesabınızda oturum açtığınızda, eğer tatil cevabınız aktif durumdaysa, bunu kapatmayı unutmamanız içingelen kutunuzun üst kısmında bir hatırlatma göreceksiniz.
  • Bu özellik Outlook.com’u bir süredir kullanan ve sistemde belirli bir güvenirlilik edinmiş kişilerin kullanımıyla sınırlandırılmıştır. Tatil cevabı özelliği sizin için devre dışı durumdaysa, sadece birkaç gün Outlook.com’u kullanmaya devam edin.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan