Hattım 4.5 G Uyumlu mu Nasıl Anlarım

Hattım 4.5 G Uyumlu mu Nasıl Anlarım


Merhaba Ozengen.com takipçileri Bugün (1 Nisan) itibari ile 4.5 G teknolojiini kullanmaya başlıyoruz. 4.5G ile tanışma günü gelince, kullanıcılardan birçok sorular almaktayız. Bunlardan en çok merak edilen konu; Sim kartım – Hattım 4.5G uyumlu mu ? Nasıl anlarım ? 

Sim kartınızın uyumluluğunu kontrol etmek için operatörler birçok sorgulama yöntemleri sunmuş durumda. 2009 yılından itibaren operatörler 4.5G uyumlu sim kartlar dağıtmaya başlamıştı fakat bu tarihten önce sim kart değiştiren kullanıcıların sim kartları uyumlu olmayabilir. Aşağıda tüm operatörler için sorgulama işlemlerini bulabilirsiniz.

Telefon için kontrol yapmak isteyenler daha önce yazmış oldugumuz Telefonum 4.5G uyumlu mu ? yazımızı okuyabilir.

Vodafone sim kart’ım 4.5G uyumlu mu ?

Vodafone http://www.vodafone.com.tr/Internet/vodafone-4-5g.php adresine giriş yapıp.

Aşağıda belirtilen alana telefon numaranızı girerek şimdiden 4.5G’ye hazır olabilirsiniz. Aynı zamanda, SIM kartınız ve telefonunuzun 4.5G uyumluluğu bu servis ile bildirilecektir.

Türkcell sim kart’ım 4.5G uyumlu mu ?

Türkcell’de malesef online olarak kontrol etme alanı şimdilik yoktur. Türkcell tarafından sunulan seçenek aşağıdaki gibidir.

Hemen en yakın Turkcell İletişim Merkezi’ne giderek, 4.5G uyumlu olmayan SIM kartınızı, ücretsiz değiştirebilirsiniz. Üstelik değişiminizde, 4.5 GB internet tam 30 gün boyunca hediye! Uyumlu olup olmadığınızı hemen öğrenmek için 4.5G yazıp 2222’ye SMS gönderin!

Sms yolu ile gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

Telekom – Avea sim kart’ım 4.5G uyumlu mu ?

4.5G 1 Nisan 2016 itibariyle Türkiye’de. 4.5G ile artık çok daha hızlı internetin tadını çıkaracak, günlük yaşamınızda her işinizi artık çok daha kolay ve hızlı yapabileceksiniz.

4.5G’yi kullanabilmeniz için telefonunuzun ve sim kartınızın 4.5G uyumlu olması gerekmektedir. Öğrenmek için hemen 4.5 G HAZIR yazıp 5555′e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz veya 4nokta5g.com Adresine giriş yapıp “Web’den sorgula” seçeneği ile kontrolleri yapabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan