Hadi bilgi yarışması nedir joker nasıl kazanılır

Hadi bilgi yarışması nedir joker nasıl kazanılır


Hadi bilgi yarışması, Türkcell tarafından sunulan, Türkiye’nin ilk canlı, sunuculu ve gerçek para ödüllü yarışmasıdır. Bugünkü yazımızda Hadi yarışması hakkında bilgiler verip, nasıl joker kazanacağınızı anlatacağız.

Yarışma her gün saat 12:30 ve 20:30’da yapılıyor. Binlerce kişinin aynı anda canlı oynadığı yarışmanın sunuculuk koltuğundaysa başarılı oyuncu Müge Boz oturuyor. Turkcell’den yapılan açıklamaya göre yarışmalarda şimdiye kadar yaklaşık 200 bin TL’nin üzerinde ödül dağıtıldı. Yarışmayı kazanabilmek için belirlenen saatlerde yayına canlı olarak katılıp, 12 adet soruya doğru cevap vermeniz gerekiyor. Kullanıcılardan oldukça başarılı tepkiler alan uygulamanın her yarışmasına yaklaşık 200 bin kişi katılıyor. Peki 12 soruya tüm kullanıcılar doğru cevap verirse ne oluyor ? Ödül tüm kullanıcılar arasında paylaştırılıyor. Yani 6 bin TL ödüllü bir yarışmayı 300 kişi kazanırsa, kişi başı 20 TL gibi bir tutar düşüyor.

Yarışmada Jokerler büyük avantaj sağlıyor. Her yarışmada 1 adet joker kullanma hakkınız var. Ayrıca bu jokerinizi 12. Soru yani final sorusunda kullanamıyorsunuz. Diğer sorulardan herhangi birine yanlış cevap verirseniz jokeriniz devreye giriyor ve yarışmadan elenmiyorsunuz.

Joker nasıl kazanılır ?

Yarışmada joker kazanabilmek için arkadaşlarınızı davet etmeniz gerekiyor. Fakat şunu unutmayın. Her yarışmada sadece 1 joker kullanma hakkınız var.

Joker kazanmak için uygulamada “Joker kazan” seçeneğine dokunun.

Referans kodun alanında bulunan kod, üye olan arkadaşınız tarafından referans kullanıcı ekle alanından eklenmesi gerekiyor. Uygulamayı arkadaşlarınla paylaş seçeneğine tıklayarak , uygulamayı Whatsapp veya Facebook gibi sosyal medya platformlarından paylaşarak da joker kazanabilirsiniz.

NOT: Jokerin ile yanlış cevabında elenmez ve yarışmada devam edersin. Referans kodun ile Hadi’ye kayıt olan ve ilk yarışmasını oynayan her arkadaşın için bir joker kazanırsın. Jokerler her yarışmada otomatik ve bir defa kullanılır.

Hadi bilgi yarışmasının ilerleyen zamanlarda daha çok kullanılacağını düşünüyoruz. Hadi yarışması hakkında sorularınızı ve fikirlerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan