“Google’a Giremiyorum” Nasıl Giriş Yapılır

“Google’a Giremiyorum” Nasıl Giriş Yapılır


İnternet kullanıcılarının tamamı giriş sayfası olarak Google.com kullanıyor ve günümüzde neredeyse kullanıcılar, giriş yaptığı sitelerin adresini bilmemektedir. Bugün, takipçilerimizden gelen ; Google’a giremiyorum, Google açılmıyor sorunları için çözüm yöntemlerini anlatacağız.

Giriş sorunları için aşağıdaki çözüm yöntemlerini aşama aşama deneyebilirsiniz.

Google’a giriş yaptığımız zaman, bize en yakın sunucu gösterim yapar. Öncelikle Başlat / Çalıştır’a veya arama alanına ping Google.com yazarak adresi pingliyoruz. Eğer pingimize cevap geliyorsa ip adresini kullanarak giriş yapmayı deneyebiliriz. Örneğin görseldeki gibi adres çubuğuna 216.58.212.46 yazarak siteye giriş yapmayı deniyoruz.

Bu aşamada hata alıyorsak aşağıdaki yöntemlere geçebiliriz.

Hosts Dosyasını kontrol edin.

Hosts dosyanızda Google servislerine girişler engellenmiş olabilir.

C:WINDOWSsystem32driversetc

Yolunu takip ederek HOSTS dosyasını bulun. Hosts dosyasına çift tıklayarak Not defteri ile birlikte açın. Dosyanın içinde bulunan bütün metinleri silin. Daha sonra ekranı kapatın ve kaydetmek istiyor musunuz uyarısına evet deyin.

İşlemi manuel olarak yapamayan kullanıcılar verdiğimiz dosyayı ilgili yere kopyalayarak işlemi yapabilir. indirmek için tıklayın.

DNS adresinizi değiştirerek deneyin.

8.8.8.8
8.8.4.4

  • Sağ bölümde bulunan Wi-fi ikonuna sağ tıklayın ve Network merkezini aç’a giriniz.
  • Aktif bağlantınıza sağ tıklayıp Özellikler (Properties) seçeneğine giriş yapın.
  • Daha sonra yapmanız gereken işlem Sol bölümde bulunan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir (Change Adapter Settings) ‘e tıklamanız gerekiyor.
  • Ardından ip 4′e tıklayınız ve Özellikler (Properties) butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • İP 4‘e tıkladıktan sonra Aşağıdaki İp adreslerini girmeniz gerekiyor.

Adresler sürekli aktif olacaktır.

Farklı tarayıcılarınızı kullanarak giriş yapmayı deneyin.

Tarayıcılarla VPN değişikliği yapmak için özel eklentiler kullanabilirsiniz.

Son olarak kullandığınız tarayıcıdan kaynaklanan sorunlar olabilir bu sorunları tek tek anlatmak biraz uzun sürebilir tespiti için Kullandığınız tarayıcıdan farklı bir tarayıcı yüklerek sorunu çözebilirsiniz. Bunun için Linkleri sizinle paylaşıyorum

 

Zenmate ile özgürce internette gezinin

indirmek için Chrome markete girin.

Öncelikle Ücretsiz butonuna basarak eklentiyi tarayıcımıza yüklemeye başlıyoruz.

Yeni uzantıyı onaylamak için Ekle Butonuna tıklayarak devam ediniz.

Ekle butonuna bastıktan sonra eklentiniz yüklenmiş olacaktır. , Yüleme bittikten sonra eklentiye e-mail adresinizi yazmanız gerekiyor.  E-posta adresinizi girdikten sonra “Get secured now” butonunu Tıklayarak devam ediniz.

İşlem tamamlandıktan sonra eklenti size özel bir şifre üretecektir. Bu şifreyi not almalısınız. Şifreyi kurulum bittikten sonra tekrar girmemiz gerekecektir.

Hala Google’a giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız ekran görüntüleri ile Soru – Cevap adresimize sorun hakkında detay vererek bir ileti gönderirseniz tekrar yardımcı olabiliriz. Sizlerin’de ekstra çözüm yöntemleri varsa diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan