Google Play Store Uygulama Nasıl Yüklenir?

Google Play Store Uygulama Nasıl Yüklenir?


Google play store,milyonlarca uygulama içinde barındıran uygulama mağazası.Bu kadar oyunun ve uygulamanın olduğu yere biz iyi mi uygulama yükleriz?

 

Play Store Uygulama Iyi mi Yüklenir?

2008’den beri bizlere parasız şekilde sunulmuş bir sanal mağazadır. Eğer bir uygulama geliştirmek ve bunu insanlarla paylaşacaksanız Play store android için en büyük mağaza olma konumunda. Milyonlarca oyun,uygulama içinde barındırıyor. Bu kadar popüler bir sanal mağaza olunca uygulamalarını Play Store üstünden yayınlamak isteyecektir.

Play store’a uygulama yüklemek istiyorsanız , Play store geliştirici hesabınız olmak zorunda. Doğrusu Google play konsol hesabınız olması gerek. Konsol hesabınız olması için bir tek 25 dolara ve bir mail adresine ihtiyacınız var.

Google play konsol hesabının  25 dolarlık ödemesi mevcuttur.Eğer ödemesini yapmış olursanız istediğiniz kadar uygulamayı  mağazaya yükleyebilirsiniz.

Uygulamanızın resimlerini ,play store izahat detayları şeklinde tüm detayları  Google play konsol hesabınızdan yapıyorsunuz.

Uygulamanız genelikle gün içinde yayında oluyor.

Uygulama içi satın alımlar da Konsol hesabından yönetilmekte.Tüm ülkeler için ayrı ayrı ödeme planları oluşturabiliyorsunuz.

Eğer uygulamanızın parasız değilde paralı şekilde satılmasını da buradan sağlamaktasınız.

Bilinmesi Gerekenler

Uygulamanız kopya olması durumda hesabınız askıya alınır.

Kumar sistemi var ise markete yüklenemez.

+18 görsel ve içerik barındırıyorsa hesabınız askıya alınabilir.

Virüslü uygulamalar yayınlama durumunda hesabınız askıya alınır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan