Google Play ingilizce Sorunu Çözümü

Google Play ingilizce Sorunu Çözümü


Google Play‘de yapılan son güncellemeden sonra , Play tamamen ingilizce oldu. Kullanıcılar’dan dili nasıl Türkçe’ye çeviririm ? soruları sıkça gelmeye başladı. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Sorun geneldir ve tüm kullanıcıların etkilendiği bir problemdir. Google Play forumlarında sorun hakkında yetkililere gerekli bilgilendirme yapıldığından , güncelleme ile sorunun giderilmesi bekleniyor fakat durum sizi çok rahatsız ediyorsa yapılan güncellemeyi geri alarak geçici olarak sorunu çözebilirsiniz.

Nasıl yapılır ?

Yapılan son güncellemeleri kaldırmak için telefonunuzun ayarlar seçeneğine girerek aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ayarlar – Genel -Uygulamalar menüsüne girin ve Google Play’i seçin.

Burada Güncellemeleri kaldır seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak yapılan son güncellemeyi geri alabilirsiniz. Eğer seçeneği göremiyorsanız sağ üstte bulunan ayarlar seçeneğine tıklayarak da güncellemeleri kaldırabilirsiniz.

Yeni güncelleme geldiği zaman sorun çözülecektir fakat Google Play Store > Menü > Ayarlar > en alt kısımdaki “Build version” seçeneğine tıklayarak menuel olarak güncelleme kontrollerini yapabilirsiniz.

Google play Store >menü > help and & feedback >Geri bildirim seçeneğini kullanarak hata hakkında yetkililere ulaşabilirsiniz fakat Google yetkilileri tarafından bilinen bir sorun olduğundan , bu işlemi yapmanız çok önemli gibi görünmüyor. Hesap ayarlarınıza girerek dil seçeneklerinizi düzeltmeniz herhangi bir işe yaramayacaktır. Güncellemeleri kaldırma haricinde şimdilik yapılabilecek çok fazla birşey yoktur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan