Google Photo Otomatik Senkronizasyon Nasıl Açılır

Google Photo Otomatik Senkronizasyon Nasıl Açılır


Google Photo uygulamasından fotoğraf ve videolarınızın otomatik olarak yedeklenmesini sağlamak için senkronizasyon özelliğinin açık duruma getirilmesi gerekmektedir. Bu sayede telefonunuzda bulunan tüm medya içerikleri Photo bulut sunucularına yüklenir ve bu bilgileri kaybetme riskinin tamamen ortadan kalkmaktadır.

Google Photo hakkında daha önceki yazılarımızda servisi nasıl kullanacağınızı ve kullanım avantajlarını paylaşmıştık. Benzer uygulamalara oranla oldukça kullanışlı olan Photo uygulamasını tüm android ve ios kullanıcılarına şiddetle tavsiye ediyoruz. Otomatik yedekleme özelliğini nasıl açarım ? diyen kullanıcılar için aşağıdaki resimli anlatımı paylaşıyoruz. Uygulama ayarlarına giriş yaparak bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Bunun yanında yedekleme konusunda tüm ayarları kişiselleştirebilirsiniz.

Photo otomatik senkronizasyon – yedekleme nasıl açılır ?

Photo uygulamasını çalıştırarak Google hesabımızla giriş yapıyoruz.

Uygulama “Ayarlar / Yedekleyin ve senkronize edin” menüsüne dokunuyoruz.

Yedekle ve senkronize et” seçeneğini sağa kaydırarak aktif hale getirin.

Bu seçenek aktif olduğu sürece cihazınıza kaydettiğiniz tüm resimler otomatik olarak uygulamada yedeklenecektir.

Cihaz klasörlerini yedekle: Seçeneğinde yedeklenmesini istediğiniz ekstra klasörleri de seçebilirsiniz. Örneğin Whatsapp resimlerini veya indirdiğiniz resimlerinde kaydedilmesini istiyorsanız, bu resimlerin bulundupu klasörleri göstererek bu işlemi yapabilirsiniz.

Hücresel veri yedekleme ; alanında yedeklemenin hangi ağlarda yapılmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Mobil verilerinizin kullanılmasını istemiyorsanız, sadece wi-fi ağlara bağlıyken yedekleme yapılmasını sağlayabilir veya telefonunuz sadece cihazınız şarjdayken yedekleme yapacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Yükleme boyutu alanında yedekleme yapılacak resimlerin kalitesini belirleyebilirsiniz. Eğer Google Photo disk alanı yeterli gelmiyorsa, resim kalitenizi düşürerek bu disk alanını arttırabilirsiniz. Google Photo hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için yorum gönderebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan