Google Masaüstüne Nasıl Eklenir

Google Masaüstüne Nasıl Eklenir


Google.com masaüstüne nasıl eklenir ? Amatör kullanıcılar tarafından internet kullanımını oldukça kolaylaştıran Google, erişimi ne kadar kolay olursa, kullanıcıların bilgisayarı kullanması o kadar kolay olur. Google kısayolunu masaüstüne ekleyerek internete kolayça erişim sağlayabilirsiniz.

Windows kısayol oluşturma seçeneğini kullanarak istediğiniz sitenin kısayolunu oluşturup, erişebilirsiniz. İşlem oldukça kolaydır.

Nasıl yapılır ?

Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayıp “Yeni / Kısayol” adımlarını takip ediyoruz.

 

Öğenin konumunu yazın alanına ,kısayolunu eklemek istediğimiz siteyi yazın. Örnek : www.google.com.tr yazıyoruz ve ileri seçeneğine tıklayın.

 

Kısayola hangi adı vermek istiyorsunuz ? alanına dilediğiniz ismi yazabilirsiniz. Karışıklık olmaması adına Google yazıp ileri seçeneğine tıklayabilirsiniz.

 

İşlem tamamlandıktan sonra kısayol oluşturulmuş olacaktır. Kısayola çift tıkladığınız zaman direk olarak Google.com adresine giriş yapabilirsiniz.

 

Google Chrome tarayıcıyı anasayfanız yaparak’ta bahsettiğimiz işlemi gerçekleştirebilirsiniz fakat belirli siteler için kısayol oluşturma yöntemi bu şekildedir. Oluşturduğunuz kısayol varsayılan tarayıcı ile açılacaktır. Eğer farklı bir tarayıcı ile kullanmak istiyorsanız, kısayola sağ tıklayıp, birlikte aç seneğinden istediğiniz tarayıcıyı seçebilirsiniz. İşlem hakkında sorularınızı iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan