Google+ Hesabım Askıya Alındı Sorunu Çözümü

Google+ Hesabım Askıya Alındı Sorunu Çözümü


Google plus davranış politikalarının ihlal edildiği durumlarda hesabınız askıya alınabilir. Hesabınızda yapılan paylaşımlar veya üye olduğunuz sayfalar’da yapılan paylaşımlara göre politikaları ihlal edebilirsiniz. Bu durumda hesabınız askıya alınarak , başkaları tarafından görülemez. Hesabınıza giriş yapmaya devam edebilirsiniz fakat birçok özellikten faydalanamazsınız. Askıya alınan hesaplarda şu işlemleri yapamazsınız;

 1. Yeni yayın yapma veya sayfalara yorum yapma.
 2. +1’leme sayfa,
 3. Hangout, etkinlik veya topluluk oluşturma ya da bunlara katılma.
 4. Çevrelerinize kullanıcı ekleme

Google+ profilinizin askıya alınması konusunda yeniden inceleme isteğinde bulunmak için, bir bilgisayar kullanarak askıya alınan hesabınızda oturum açın ve askıya alma işleminin yeniden incelenmesini istemek üzere ekranda görüntülenen talimatları uygulayın. Politikalarımızı ihlal eden tüm içeriği kaldırmanız veya değiştirmeniz ya da daha fazla bilgi sağlamanız istenebilir. Askıya alınan hesap için itirazda bulunmak için #Tıklayın

Lütfen aşağıdaki Google Yerel Kalite Yönergeleri ve Google+ İçerik ve Davranış Politikaları ile ilgili makaleyi okuyun. Yönergelerimize uyması için sayfanızda gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra lütfen aşağıdaki sorun gidericiyi tamamlayın. Aşağıdaki soruları cevaplayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 • Şirketin veya kuruluşun resmi temsilcisi misiniz?
 • Google+ İçerik ve Davranış Politikaları’nı okudunuz mu ve sayfanızın yönergelere uyduğunu garanti edebiliyor musunuz?
 • Google My Business kalite yönergelerini okudunuz mu ve işletmenizin sayfasının bunlara uygun olduğunu garanti edebiliyor musunuz?
 • Kuruluşunuzun, sayfanızda belirtilen adresi kalıcı mı?
 • İşletmeniz için doğru bir cadde adı girdiniz mi? Posta kutusu veya dağıtım şubesi olarak belirtilen adresler kabul edilemez.
 • İşletmeniz bir hizmet sahasında mı faaliyet gösteriyor (işletme modeliniz sizden veya işletmenin yetkili bir temsilcisinden, müşterinin bulunduğu konuma gitmesini gerektiriyor mu)?
 • İşletmenizin bulunduğu konumda yüz yüze çalışma gerçekleştiriyor musunuz?

Ayrıca Google’daki diğer sosyal özellikler veya paylaşım özellikleri de devre dışı bırakılabilir.Askıya alınmanız, Gmail gibi diğer Google hizmetlerini kullanmanızı engellemez. Google+ profiliniz 60 günden fazla süreyle askıya alınırsa yayınlarınızın ve yorumlarınızın bir kısmı sistemlerimizden otomatik olarak kaldırılabilir. Askıya alınan hesaplara itiraz konusunda sorun yaşayan kullanıcılar yorum ile destek alabilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan