Google Haritalar’a Şirket Nasıl Eklenir

Google Haritalar’a Şirket Nasıl Eklenir


Google Maps , Haritalar’a şirket veya firma bilgilerimizi nasıl ekleriz ? Ozengen.com takipçileri, bugün bu konuda gayet anlaşılır ve kolay bir yöntem paylaşacağız. Google Business ile şirketinize özel hesap oluşturabilir bu hesap üzerinden iletişim bilgileri, açıklamalar, fotoğraflar, çalışma saatleri gibi bilgilerinize müşterilerinizin ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için, işletme yönergelerine sahip bir şirketinizin olması yeterlidir.

Günümüzde işletmeler hangi sektörde olursa olsun, internet üzerinden bulunabilir durumda olması şarttır. Dünya’da ve ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google, bu konuda biçilmiş kaftandır. İşletmeniz hakkında bütün bilgileri ekleyerek müşterilerinizle bütün bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. İş bilgilerinizi Google’a eklemek için yerel bir Google plus sayfası oluşturmanız veya hesabınızın olması gerekir. Şimdi resimli anlatımımıza geçelim.

Google’a Şirket-Firma nasıl eklenir ?

http://www.google.com/business/

Google plus hesabımızın bağlı bulunduğu Google hesabını kullanarak Business sayfasına giriş yapıyoruz.

Kayıt işlemlerini başlatmak için, açılan sayfada “Google’a taşının” seçeneğine tıklayın.

Açılan haritalar bölümünde arama bölümüne eklemek istediğiniz işletmenizin tam adını yazın. Örneğin: Ozengen.com teknoloji.

İşletmeniz daha önce eklenmediği için “Adı ve adresi doğru girdim” “Tüm işletme ayrıntılarını kendim girmek istiyorum” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

Açılan ekranda İşletme adı ,Ülke / Bölge,Ülke / Bölge,İşletmenin asıl telefonu, İlçe /İl ,Kategori bilgilerini eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Eğer hizmetlerinizi müşterilerinize yerinde sunuyorsanız “Ürün ve hizmetleri müşterilerime yerlerinde sunuyorum” tikini işaretleyin ve “Devam” seçeneğine tıklayın.

Son olarak açılan sayfada bilgilerinizi kontrol edin. Eğer bütün bilgiler doğruysa ve işletmede yetkiliyseniz, Bu işletmeyi yönetmeye yetkiliyim ve hizmet şartları hükümlerini kabul ediyorum, tikini işaretleyerek “Devam” a tıklayın.

İşletmenizi doğrulamak için Google tarafından gönderilen kodu onaylamanız gerekiyor. Bunun için doğrula seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Kayıp veya eksik doğrulama kodları, İşletmemi başka birisi doğruladı , Adres girişi ile ilgili yönergeler konularında sorun yaşayan kullanıcılar. Google destek sayfasını ziyaret ederek konu hakkında destek alabilirler.

Hesap doğrulama yöntemleri

  • Posta kartıyla doğrulama
  • Telefonla doğrulama (yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)
  • Anında doğrulama (yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)
  • Toplu doğrulama (10’dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir)

Hesap doğrulama hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Hesabınızı doğruladıktan sonra Business hesabınıza giriş yaparak firmanız  hakkında bütün bilgileri düzenleyebilirsiniz. Firmanız arama sonuçlarında ve haritalarda listelenecektir.

Google Haritalar, Google Arama ve Google Earth gibi alakalı yerel arama sonuçlarında firmanız ile ilgili bilgiler görüntülenecektir. Ayrıca müşterileriniz firmanız hakkında yorumlar yapabilir. Gelişmiş Business paneli ile tüm istatistiklerinizi kolayca takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

İşlem hakkında sorularınızı [email protected] adresinden veya Facebook sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan