Google Haritalara İşyeri Adresi ve Telefon Nasıl Eklenir

Google Haritalara İşyeri Adresi ve Telefon Nasıl Eklenir


Google haritalar‘a işyerinizi ekleyerek, müşterilerinizle veya işletmeniz hakkında bilgi almak isteyen kişilerle daha iyi bir etkileşim kurabilirsiniz. Hem haritalar’a işyerinizi hemde arama sonuçlarına telefon numarası gibi bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. İş yerinizin haritalar’a eklenmesi için , Google işletme yönergelerine uygun olması gerekmektedir. İşletmenizin bir posta adresi olmalıdır veya bulunduğu yerde müşterilere hizmet vermelidir. Bir marka, ürün, kuruluş ya da herhangi bir tüzel kişiyi adres olmaksızın tanıtmak istiyorsanız bir marka sayfası oluşturun.

Sahibi olmadığınız veya temsil etme yetkinizin olmadığı işletmeleri haritalar’a ekleyemezsiniz. Daha önce doğrulanmış bir işletme bilgilerini herhangi bir onaylama işlemi olmadan yapabilirsiniz.

İşyeri bilgileri haritalar’a nasıl eklenir ?

#Google Business Linke tıklayarak Google my business hesabınıza giriş yapın.

Konumlar, sekmesinde ilgili ayarlar menüsüne giriyoruz. Eğer bir adet işyeri bilgisi ekleyecekseniz “Tek konum ekleyin“ seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Birden fazla adres eklemeniz gereken bir zincir işyeri sahibiyseniz örnek tabloyu indirerek bu işlemi yapabilirsiniz. Örnek tablodaki gibi tüm adresleri girerek tek seferde istediğiniz kadar iş yerinizi ekleyebilirsiniz.

İkinci aşamada işletme bilgileri ve adres bilgilerini girmemiz gerekiyor. Eğer belirttiğiniz adreste iş yeriniz ekli değilse ” Adı ve adresi doğru girdim” seçeneğine tıklayarak bilgileri manuel olarak girmemiz gerekiyor.

Açılan form ekranında gerekli tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Özellikle işletme adı ve telefon numarası gibi bilgiler önemli olduğundan bu bilgileri kesinlikle doğru giriniz.

Telefon numaranızın görüntülenmesini istiyorsanız bu bilgiyi girmeyi unutmayın.

Tüm bilgileri girdikten sonra “Bu işletmeyi Google’da yönetmek için bu bilgileri doğrulayın” ekranı ile karşılaşacaksınız. Burada hizmet şartlarını kabul ederek “Devam” seçeneğine tıklayın. Adres bilgilerinizi doğrulamak için Şimdi doğrula‘yı tıklayın. 14-15 gün içinde posta ile kod gönderilecektir. Bu kodu girdikten sonra iş yeriniz onaylanacak ve haritalar’a eklenecektir.

İşlemleri tamamladıktan sonra İşyeriniz için Google plu sayfası oluşturulacaktır. Bu sayfa aracılığıyla çalışma saatleri ,resimler vb. bilgileri kitlenizle paylaşabilirsiniz.

  1. Posta kartı isteği ekranında, adresinizin doğru göründüğünden emin olun. Adresiniz doğru görünmüyorsa posta kartı isteğini göndermeden önce adresi düzenleyin. Ayrıca, posta kartınızın size ulaşmasına yardımcı olması için bir İsteğe bağlı kişi adı da ekleyebilirsiniz.
  2. Posta kartı gönder‘i tıklayın.
  3. Posta kartınızın gelip gelmediğini görmek için postanızı kontrol edin. Çoğu posta kartı 14 gün içinde elinize ulaşır. Kartın gelmesini beklerken işletmenizin adı, adresi ya da kategorisinde düzenleme yapmayın veya yeni bir kod istemeyin. Bu, doğrulama işlemini geciktirebilir.

Kod PTT ile gönderilmektedir. Kod elinize ulaşmazsa 3-4 hafta sonra yeni kod talep edebilirsiniz. Google haritalar hakkında merak ettiğiniz soruları bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan