Google Haritalar Adres, Sorun Bildirimi Nasıl Yapılır

Google Haritalar Adres, Sorun Bildirimi Nasıl Yapılır


Google Haritalarda hatalı bir adres bilgisi, yazım yanlışı, kapalı yol, hatalı adres, çizim hatası vb. birçok sorunu tekrar düzenlenmesi için bildirimde bulunabilirsiniz. Google Maps’ın ülkemizde kulanılmaya başlaması ile birlikte birçok kullanıcı kullanmaya başladı fakat yandex’in ülkemizde daha önce yayına geçmesi, Google haritalar kullanımının şimdilik daha az olmasının baş nedenlerinden biri. Kullanıcı sayısı arttıkça , kullanıcı bildirimleri artarak daha başarılı bir harita kullanabilirsiniz.

Google haritalar olusturulurken ilk etapta sunulan veriler özel bir firmadan alındığı için bu bilgilerin doğruluğu veya güncelleği tam olarak sağlanmamaktadır. Burada geri bildirimlerin önemi daha da ortaya çıkıyor. Kullandığınız alanlar içinde bulunan hatalar için geri bildirim yaparak haritanın daha güncel ve doğru olmasını sağlayabilirsiniz. Peki bildirimler nasıl yapılır ? Resimli anlatımı takip ederek 2 adımda sorun bildirimi yapabilirsiniz.

Google maps sorun bildirimi nasıl yapılır ?

google.com/maps adresine bilgisayarımızdan veya telefonumuzdan giriş yapıyoruz.

Düzenleme yapmak veya hata bildirmek istediğiniz alanın üstüne gelerek sağ tıklayın ve “Verilerle ilgili sorun bildir” seçeneğine tıklayın. ( Doğru adres üzerinde olduğunuzdan emin olun.)

Düzenleme ekranında “Yanlış olan bilgileri işaretleyin

Adres adında sorun varsa ad bilgisini yeniden düzenleyebilirsiniz.

  • Tek yön/çift yön bilgisi yanlış.
  • Yanlış çizilmiş.
  • Kapalı
  • Mevcut değil

Seçeneklerinden birini seçerek not ekranına sorunla ilgili detaylı bilgi giriniz. Eğer sorun bu kategoriler dışında ise diğer alanında bildirebilirsiniz.

Bildirimi tamamladıktan sonra “Google haritalar’ın geliştirilmesine katkıda bulunduğunuz için teşekkürler” uyarısı ile karşılaşacaksınız. Bildiriminiz hakkında detaylı bir mail alacaksınız.

Hata bildiriminiz hakkında gereki işlemler yapıldıktan sonra E-posta ile bilgilendirileceksiniz. Google bildirimlere çok önem vermektedir ve bu bildirimlere ortalama 1-2 hafta içerisinde geri dönüş sağlanmaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan