Google Chrome Nasıl Hızlandırılır

Google Chrome Nasıl Hızlandırılır


Merhaba arkadaşlar. Daha önceki yazılarımızda Chrome hızlandırma , Chrome virüs temizleme gibi birçok konuyu ele almıştık. Eklenti yardımı ile veya manuel ayarlar uygulayarak tarayıcımızı temizleyebilir , hızlandırabiliriz. Bugün tarayıcınızı hızlandırmak için “Chrome görev yöneticisi” kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayarımızda herhangi bir yavaşlık yaşadığımız zaman görev yöneticisini açarak bilgisayarda ram ve işlemcideki yavaşlığın sebebini kontrol edebiliyoruz. Chrome’da bunun gibi bir işlem ile açtığımız sayfaların ve eklentilerin ne kadar bellek kullandığını kontrol edip , tarayıcımızı yavaşlatan uygulamaları sonlandırabiliriz. Bunun haricinde açılmayan ve donan sayfaları da bu yöntem ile kapatabilir , sonlandırabilirsiniz.

Chrome görev yöneticisi nasıl kullanılır

Görev yöneticisini çalıştırmak için Ayarlar  simgesinden Diğer araçlar – Görev yöneticisi seçeneklerine tıklıyoruz.

Bunun haricinde Shift + ESC kısayol tuş kombinasyonunu kullanarak’ta menüyü açabilirsiniz.

Chrome görev yöneticisinde ; Chrome’da çalışan bütün görevleri ve bellek boyutlarını görebilirsiniz.  İnternet kullanımı sırasında açtığınız sayfanın ne kadar bellek kullandığını , ağ’ı ne kadar kullandığını görebilirsiniz.

Ekranda çok fazla bellek kaplayan eklenti veya sayfaları tespit ettikten sonra “İşlemi bitir” seçeneğine tıklayarak tarayıcınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir görev’e sağ tıklayıp işlem hakkında birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Özellikle kullanılan eklentilerin tarayıcıyı yavaşlatıp , yavaşlatmadığı konusunda birçok soru alıyoruz. Bu işlem ile eklentilerin durumunu çok net bir şekilde görebilirsiniz. Çalışan bir sekmeyi sonlandırdığınız zaman “Bu hata iflah olmaz” hatası ile karşılaşırsınız. Chrome görev yöneticisini kullanarak internet kullanımınızı daha da hızlandırabilirsiniz.

Chrome windows versiyonunu ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Chrome hakkında diğer sorunlarınız için yorum atabilirsiniz. Kolay gelsin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan