Google Chrome Nasıl Güncellenir

Google Chrome Nasıl Güncellenir


Bugün Google Chrome güncellemesi nasıl yapılır ? Resimli bir anlatımla sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Tarayıcı güncel kullanımı, oldukça önemlidir. Kişisel bilgi güvenliği, virüslere karşı koruma ve yeni özellikleri kullanmak için tarayıcımızın her zaman en güncel sürüme sahip olması gerekiyor.

Chrome tarayıcılar normalde tarayıcıyı açtığınız zaman güncel sürüm varsa, otomatik olarak yapılır fakat bazı durumlarda manuel olarak güncelleme yapmanız gerekebilir. Güncelleme için aşağıdaki adımları takip edin. Bu adımlar sadece bilgisayarlar için geçerlidir.

Ayarlar / Yardım / Google Chrome hakkında seçeneğini takip edin veya adres çubuğuna chrome://help/ yazın.

Ekranda güncelleme olup olmadığı kontrol edilecektir. Eğer mevcut bir güncelleme varsa otomatik olarak indirilip yüklenecektir. Bu yüklemeden sonra tarayınızı açıp kapatmanız yeterlidir.

Eğer güncellemeye ihtiyacınız yoksa “Google Chrome güncel durumda” uyarısını göreceksiniz.

Güncelleme sırasında aşağıdaki hataları alıyorsanız , Chrome Temizleme Aracı‘nı indirin ve çalıştırın. Bu araç, bilgisayarınızda şüpheli programları arayan ve bunları temizlemenize yarayan bir araçtır.

  • Güncelleme başarısız oldu: Güncellemeler yönetici tarafından devre dışı bırakıldı
  • Güncelleme başarısız oldu (Hata: 3) Güncelleme olup olmadığı kontrol edilirken bir hata oluştu: Güncelleme sunucusu kullanılamıyor
  • Güncelleme başarısız oldu (Hata: 4) Güncelleme olup olmadığı kontrol edilirken bir hata oluştu: Güncelleme denetimi başlatılamadı
  • Güncelleme başarısız oldu (Hata: 7) Güncelleme olup olmadığı kontrol edilirken bir hata oluştu: İndirme işlemi başarısız oldu
  • Windows XP ve Windows Vista artık desteklenmediğinden, bu bilgisayar Google Chrome güncellemelerini artık almayacaktır.
  • “Güncelleme başarısız oldu” ifadesini içeren diğer hatalar

Bunlar haricinde güncelleme hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz. Android ve iPhone telefonlarda güncelleme Google Play üzerinden otomatik olarak yapılmaktadır. Güncel sürüm yayınlandıkça bildirimler ekranında görebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan