Google Chrome Donma, Yavaşlama Sorunu Nasıl Çözülür

Google Chrome Donma, Yavaşlama Sorunu Nasıl Çözülür


Google Chrome tarayıcıda donma, yavaşlama, takılma gibi sorunları birkaç yöntemi kullanarak çözebilirsiniz. Chrome, gerek mobil cihazlarda gerekse bilgisayarlarda en çok tercih edilen tarayıcıların başında geliyor. Bir yazılıma talep ne kadar çok olursa , korsanların o kadar çok dikkatini çekiyor tabiki. Piyasada tarayıcılar için yapılan hijacker, virüs vb. virüslerin hedefi genellikle Chrome oluyor. Sorunların kaynağı her zaman virüs olmayabilir tabiki. Bu yüzden sorunu iyi anlamak ve gerekli müdahaleyi buna göre yapmak gerekir. Telefon ve bilgisayarlarda En sık karşılaşılan sorun ve çözümlerini ele alacağız.

#Chrome Temizleme Aracı Chrome’da sorun yaşamanıza sebep olacak , bilinen birçok zararlı yazılım ve ayarları kaldırmanıza yarayan bu küçük yazılı ile tarayıcınızı ilk günki gibi hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. İlgili linkten yazılımı indirebilirsiniz. Tıkla – çalıştır mantığı ile çalıştığından herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yoktur.

NOT: Tarama geçmişi, şifreler vb. kayıtlı bilgileriniz silinmeyecektir. Sayfaya giriş yaptıktan sonra “Hemen indirin” seçeneğine tıklayarak yazılımı indirebilirsiniz.

Alternatif olarak AdwCleaner yazılımı , Chrome ve diğer tarayıcı virüslerini temizlemek için oldukça etkili bir yazılımdır. Ücretsiz ve sürekli güncellenen bir yazılım olduğundan, zararlılar üzerinde oldukça etkilidir.

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın .

Lisans koşullarını kabul etmek için I Agree butonuna basın

Tara butonuna basarak tarama işlemleri başlatabilirsiniz.

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri Temizle butonuna tıklayarak silebilirsiniz. Son olarak temizlenen virüsler hakkında bilgi verilen bir ekran açılacak.

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Bilgisayarınız açıldıktan sonra tarayıcınızı açarak gerekli testleri yapabilirsiniz.

Eklentilerinizden kaynaklı olarak sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bunu denemek için. Tarayıcınızı gizli modda çalıştırın. Eğer herhangi bir hata almıyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak eklentileri devre dışı bırakın. 1.Bilgisayarınızda Chrome’u açın. 2.Üstteki adres çubuğuna chrome://plugins yazın ve Enter’a basın. 3.Kullanmak veya kapatmak istediğiniz eklentinin yanındaki Etkinleştir veya Devre dışı bırak’ı tıklayın. Not: Kapatılmış bir eklentinin olduğu bir sayfayı ziyaret ettiğinizde, sayfadaki video veya ses yerine, eklentinin devre dışı bırakıldığını belirten bir ileti görürsünüz.

Diğer sorunlar ve merak ettiğiniz konular için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan