Google Chrome Anket Nedir Nasıl Temizlenir

Google Chrome Anket Nedir Nasıl Temizlenir


2016 Yıllık ziyaretçi anketimize katılmanız için özel olarak seçildiniz! Chrome hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin ve ” Teşekkürler” demek için size onu, bunu, şunu (Herşey olabilir) kazanma şansı verelim !

Hayır Ozengen.com takipçileri, malesef bu gerçek değil. Kimse size bir ankete katılarak telefon, tablet, laptop, araba vermez herhalde değil mi ? Ama malesef buna inanan birçok kullanıcı var. Bu anketin birçok farklı varyasyonları var tabiki. Günde 2 saat çalışın araba kazanın, tıklayıp tablet kazanın, tıklayın boğaz manzaralı eviniz olsun vs. Bu tarz formları doldurarak dolandırıcılara verilerinizi gönderebilirsiniz. Bu tarz işlemlerin sonunda mutlaka form doldurmanız, dosya indirmeniz veya bazı bilgileri girmeniz istenmektedir. Bunlar tamamen dolandırıcıların kullandığı bir yöntem olduğundan kesinlikle bu tarz formlara , anketlere inanmamanız gerekmektedir.

Bugün karşımızı çıkan bir anketi doldurduk ve bakın karşımıza neler çıktı.

Anketi doldurmamız karşılığında “Hd streaming movies” kazanacağımız vadediliyor. Çok güzel dedik ve anketi doldurduk. İşlemin sonunda “Anket tamamlandı, katılım için teşekkürler” mesajı aldık. Buraya kadar herşey çok güzel.

Ve kazandık.. Ama ne tesadüf üründen sadece 1 tane kalmış ve sadece bugün alma şansım varmış. Bu durum beni çok heyecanlandırdı ve hemen almak için ilgili linke tıkladım. Nede olsa böyle bir hediyeyi kaçıramazdım.

İşte bu olmadı. Hediyeyi kazandım buraya kadar herşey çok güzel ama sonuda beni bir forma yönlendirdiler. Burada kart bilgilerimi vs. girmem talep ediliyor.

Hani kazanmıştım ? Neden kart bilgilerimi girmem gerekiyor ?

Sonuç olarak bu yöntemler insanları dolandırmak için kullanılmaktadır. Şuan doldurmuş olduğumuz Anket. bizleri kredi kartı bilgilerimizi girmeye yönlendiriyor fakat dosya indirmemizi de isteyebilirdi. Bu tarz virüslü dosyalar ile bilgisayarınızdaki verilere ulaşabilir ve kişisel şifrelerinizi ele geçirebilirler. Kaynağını bilmediğiniz dosyaları kesinlikle indirmemelisiniz.

İnternette düşük fiyatla satış yaptıklarını vadeden, hediye kazandığınızı düşünmenizi sağlayan bu tarz fırsatlara temkinli yaklaşmanızı öneririz. Bir ürünü hiç kimse bedava veya yüksek indirimler ile sunmaz bunlar sadece dolandırıcı yöntemleridir.

Bu tarz virüsler bilgisayarınıza bulaştıysa , şifrelerinizi hemen değiştirerek bilgisayarınızın Network kablosunu çıkartın ve İşletim sisteminizi yeniden kurun. İşlem hakkında soru ve sorunlarınızı bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan