Google Allo Grup Sohbeti Nasıl Açılır

Google Allo Grup Sohbeti Nasıl Açılır


Google Allo grup sohbeti nasıl açılır ? Google’ın yayına başlayan akıllı mesajlaşma uygulamasında gizli ve açık olmak üzere 2 farklı grup oluşturabilirsiniz. Whatsapp’tan alıştığımız birçok alışkanlığı değiştirecek bu akıllı mesajlaşma uygulamasında, grup sohbetleri oldukça özgün ve başarılı bir şekilde sunuluyor.

Gizli sohbet grupları oluşturarak, bu grubun belirlediğiniz saatte kapanmasını sağlayabilir veya sürekli aktif bir grup oluşturabilirsiniz. Sohbet sırasında arama yaparak, seyahat bilgilerini görebilir veya restoran araması yapabilirsiniz. Gönderilen mesajlara akıllı yanıt özelliği ile tek dokunuş ile cevap verebilirsiniz. Bu ve buna benzer birçok farklı özelliği ile vazgeçilmez bir anlık mesajlaşma uygulaması olacaktır. Grup açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Google Allo grup nasıl açılır ?

Uygulama mesaj simgesine tıklayarak kişi listenizi , Asistant ve grup seçeneklerini görebilirsiniz.

Grup sohbeti başlat: Klasik grup sohbetini bu menüye dokunarak oluşturabilirsiniz.

Gizli sohbet başlat: Belirlediğiniz süre için geçerli olan bir grup oluşturabilirsiniz. Belirlenen sürede grup ve mesajlar otomatik olarak silinecektir.

Diğer aşamada gruba eklemek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Kişileri belirledikten sonra “Sonraki” seçeneğine tıklayarak devam ediniz.

Son aşamada grubunuza avatar verip , grup adınızı belirleyin.

Sunulan avatarlardan birini seçebilir veya kamera simgesine tıklayarak galerinizden bir resim seçebilirsiniz.

İşlem bu kadar !

Grup adına tıklayarak düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Menüler alışkın olduğumuz diğer uygulamalar ile benzerlik göstermesine rağmen oldukça özgün bir kullanım sunuyor. İlerleyen zamanlarda gelen taleplere göre çok çeşitli özellikler eklenecektir. Google şimdiden , Google Duo ve Google Allo ile rakiplerini terletmeye başladı. Uygulama hakkında merak edilen tüm bilgilere sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan