Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim


Gmail şifremi unuttum nasıl geri alabilirim ? diyen kullanıcılar için şifrenizi nasıl geri alacağınızı anlatmaya çalışacağız. Yazı, 21.07.2019 tarihinde güncellenmiş, en yeni yöntemi anlatmaktadır.

Gmail şifrenizi unuttuğunuz zaman hatırladığınız son şifreniz veya hesabınız hakkında aklınızda kalan son bilgileri kullanarak şifrenizi kurtarabilirsiniz. Şifre hatırlatma veya kurtarma için cep telefonu numaranız, ikinci e-posta gibi bilgileri girmeniz halinde şifrenizi kurtarmanız daha kolay olacaktır. Eğer bu bilgilere ulaşamıyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyerek şifrenizi kurtarmayı deneyebilirsiniz. Gmail şifre kurtarma, şifre çalınma vb sorunlarınız için sitemizde arama yapabilirsiniz. Şifre sorunları için resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Gmail ekranına giriş yaptıktan sonra giriş ekranının hemen altında bulunan “Yardım gerekiyor mu?” seçeneğine tıklayın.

Şifremi bilmiyorum.

Kullanıcı adımı bilmiyorum .

Seçeneklerinden size uygun olanı seçtikten sonra oturum açma sorunu yaşadığınız mail hesabınızı yazarak Devam butonuna basın.

Hatırladığınız son şifreyi girerek hesabınızı kurtarma adımlarına başlayabilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız “bilmiyorum” butonuna basarak diğer alternatif soruları cevaplandırabilirsiniz.

Oturum açma sorunları ve şifre sıfırlama için;

Şifremi unuttum

Şifrenizi unuttuysanız sıfırlamak için oturum açma sorunu sayfasında kullanıcı adınızı yazın.

Şifre değiştirme

Google Hesabınızın şifresini değiştirmek için şifrenizi değiştirin sayfasına gidin.

İsterseniz aşağıdaki adımları da uygulayabilirsiniz:

  1. Google Hesap Ayarları sayfanıza gidin.
  2. Oturum açma bölümünde Şifre‘yi tıklayın.

Google Hesabınızın şifresini değiştirdiğinizde şifrenizin, Gmail ve YouTube gibi kullandığınız tüm Google ürünleri için değiştiğini unutmayın. Bu nedenle bir dahaki oturum açışınızda yeni şifrenizi kullandığınızdan emin olun.

Güçlü şifre oluşturma ipuçları:

Hesabınızın güvenliğini sağlamak için güçlü bir şifreyi nasıl oluşturacağınızla ilişkili birkaç ipucu aşağıda verilmiştir:

  • E-posta hesabınız ve çevrimiçi bankacılık hesaplarınız gibi önemli her bir hesabınız için farklı bir şifre kullanın. Tüm çevrimiçi hesaplarınız için aynı şifreyi seçmek, evinizi, arabanızı ve ofisinizi kilitlemek için aynı anahtarı kullanmaya benzer. Böyle bir durumda hırsız tek bir anahtarı ele geçirirse hepsine girebilir.
  • Şifrenizde harf, rakam ve simgelerin karışımını kullanın.
  • Sadece sizin bildiğiniz bir kelime öbeğini kullanmayı deneyin. Örneğin, “Arkadaşım Tamer ve Yasemin bana her gün komik bir e-posta gönderiyor” cümlesini ele alıp sayı ve harfle onu yeniden oluşturabilirsiniz. “AT&Ybhgk1epg”, pek çok varyasyonun uygulanabileceği bir şifredir.

Eğer Mail adresinizle alakalı bu bilgileri bilmiyorsanız hesap güvenliği açısından mail hesabını kurtaramazsınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan