Gizli, yıldızlı şifreleri nasıl öğrenirim

Gizli, yıldızlı şifreleri nasıl öğrenirim


Tarayıcıların, şifre hatırla özelliğini kullanarak kaydettiğiniz şifreleri unuttuysanız, aşağıdaki yöntemi kullanarak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Gizli şifreler genellikle yıldızlı maskelenmiş olacak gelmektedir. Tarayıcıların kodlama ekranını kullanarak bu şifreyi görünür duruma getirebilirsiniz. Kaydedilmiş fakat sonradan unutulmuş şifrelerin hepsini bu yolla öğrenebilirsiniz. Bu özellik tarayıcınız tarafından sunulmaktadır. Tüm site ve işletim sistemlerinde bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Gizli, yıldızlı maskelenmiş şifreleri nasıl görebilirim ?

Şifresini öğrenmek istediğimiz sitenin giriş ekranına geliyoruz.

Şifreniz ekrandaki gibi maskelenmiş olarak gelecektir. Bazı sitelerde yıldızlı veya farklı karakterler ile gizlenmiş olabilir.

Şifre alanına sağ tıklayıp “İncele” seçeneğine tıklıyoruz. Alternatif olarak Ctrl+Shift+ I tuşlarına basabilirsiniz.

Type=”password” alanında bulunan “password” yerine “Enter” yazıp enter’a basıyoruz.

İşlemi yaptıktan sonra şifreniz görünür duruma gelecektir. Unutmuş olduğunuz şifreyi bu yolla öğrenebilirsiniz.

Yöntemi, Google Chrome, Mozilla firefox ve İnternet explorer gibi tarayıcıların hepsinde kullanabilirsiniz. Şifre yönetim ekranını kullanarak da şifreleri görebilirsiniz fakat bu yöntemi kullanabilmek için, Windows kullanıcı şifresini biliyor olmanız gerekiyor. Eğer kullanıcı parolasına sahip değilseniz, en kolay yöntem budur. Yöntem hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan