Gizli E-Mail Nasıl Gönderilir

Gizli E-Mail Nasıl Gönderilir


Merhaba arkadaşlar. Bugün gizli e-mail nasıl gönderilir ? konusunda resimli anlatım yapacağız.  Bazı durumlarda gönderdiğiniz mailin kimden gönderildiğini gizlemek isteyebilirsiniz. Bu durumda kullanıcılar genellikle yeni mail adresi açmaktadır. İşlemi yapmak için yeni mail adresi açmak oldukça uzun süren bir işlemdir. Yeni mail adresi açmak için herhangi bir mail servisine kayıt olmak vb. işlemlerle uğraşmak yerine, aşağıdaki işlemleri yaparak gizli mail adresi gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz mail adresini istediğiniz gibi düzenleyerek karşı tarafın mail adresini görmesini engelleyebilirsiniz.

Gizli mail gönderimleri genellikle Junk , Gereksiz klasöre düşmektedir fakat aşağıdaki mail servisleri ile gönderdiğiniz mail adresleri gönderdiğiniz mailin inbox’ına düşmektedir. İşlemleri yapmak için herhangi bir program vs. kullanmayacağız, resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Guerillamail

Guerillamail ile gizli e-mail gönderimi yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu servis ile anonim e-postalar gönderebilirsiniz. Servisi kullanmak için kayı bile yapmanıza gerek yoktur.Servis üzerindeki “Compose” bölümünü kullanarak e-postalar yazabilir ve gönderebilirsiniz.

Guerillamail tarafından oluşturulan e-posta hesapları oluşturulduktan 60 dakika sonra kaybolmaktadır. Bu süre içerisinde servis üzerinden hesabınıza gönderilen e-postaları da kontrol edip okuyabiliyorsunuz.

 

Hide My Ass

Hidemyass aracılığıyla gizli e-mail gönderimi yapabilirsiniz. İşlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Sağ üst köşede bulunan “Araçlar & İletişim” menüsüne giriş yapın.

Açılan menüde “Anonim E-posta” seçeneğine tıklayarak mail gönderimene başlayabilirsiniz.

Oluşturduğunuz e-postanın ne kadar aktif kalacağını seçebilirsiniz. Expires seçeneği ile 24 Saat, 1 hafta, 1 ay, 6 ay ya da 12 ay geçerli olacak mail gönderimleri yapabilirsiniz. Mail gönderimi haricinde özel VPN hizmetlerini kullanarak internet’te güvenle gezinebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan