Gelin Aksesuarları; En Önemli Aksesuarlar

Gelin Aksesuarları; En Önemli Aksesuarlar


Gelin takıları gelin adayları için minimum seçtiği gelinlik modeli kadar önemlidir. Gelinliğiniz ile birbirini tamamlayacak bazı aksesuarlar ve dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan noktalardan bahsedeceğiz. Sizde gelinliğinize uygun takıları bu detaylara bakılırsa değerlendirerek tercih edebilirsiniz.

Gelin Takıları; Duvak

Gelinlik modelinize uygun olarak duvak kullanmayı tercih ettiniz. O halde gelinliğinize uygun duvak seçiminde nelere dikkat etmeniz gerek bir göz atalım.

Düğününüz mütevazı bir restoran düğünü ya da nikah yemeği tarzında ise kafes duvak modellerini ya da omuz hizanızda duvak tercih edebilirsiniz. Duvak seçimi yaparken yüz şeklinize uygun olmasına dikkat edin.

Düğününüz zamanı bir mekanda ya da ihtişamlı bir otel düğünü ise katedral tipi uzun duvak modelleri tecih edebilirsin.

Gelin Saç Takıları

Tercihiniz duvak değil gelin saç modeli kullanmak ise bir oldukça aksesuar tercih edebilirsin anlama gelir. Doğal olarak gelin saç modelin için aksesuar seçerken konseptin ve gelinliğinin modeli ile uyumlu olmasına dikkat et. Kullanabileceğin aksesuarlar ışıltılı taç modelleri, inciler ve renkli süslü organik taçlar ve çiçekler benzer biçimde bir oldukça alternatifi değerlendirebilirsin.

Gelin Takıları; Şapka Kullanabilirsin

Eğer konseptine uygun değişik bir iz bırakmak istiyorsan şapka tercih edebilirsin. Son dönemlerde sık sık gelin adayları tarafınca tercih edilmekte gelin şapka modelleri. Fakat düğünün konseptine uygun olduğuna dikkat etmen mühim. Mesela bir kır düğünün de yazlık çiçekler ile süslü bir gelin şapka modeli tercih edebilirsin.

Ayakkabı Tercihi

Ayakkabı tercih ederken gelinliğin altında kaldığını düşünerek rahat hareket edip uyumsuz bir model seçersen detaycı biri olmadığını düşünebilirler. Sen yine de gelin ayakkabı modelleri ne göz atarken tercih edeceğin ayakkabı gelinliğin ile uyumlu olsun. Bu sayede detaylarla kendini güçlendirdiğin ortaya çıksın!

Mesela; Balo salonunda balık kesim gelinlik ya da prenses kesim gelinlik modeli tercih edeceksen platform topuklu gelin ayakkabısı tercih edebilirsin. Düğün konseptine ve düğün organizasyonu nu yapacağın mekana bakılırsa hangi gelin ayakkabısı modelini tercih etmelisin birde onlara göz atalım.

Otel düğünü ya da zamanı bir mekan da düğün organizasyonunu meydana getirecek isen yüksek topuklu, ışıltılı ve heybetli gelin ayakkabısı modellerini tercih edebilirsin.

Düğün salonu ya da restoran konseptli bir düğün organizasyonu meydana getirecek isen heybetli olmayan mütevazı gelin ayakkabısı modellerini tercih edebilirsin.

Kır düğünü ya da bahçe düğünü meydana getirecek isen burada en mühim nokta zemin. Bu tür mekanlarda yerin engebeli bulunduğunu düşünür isek yüksek topuklu gelin ayakkabıları size zor anlamış olur yaratabilir. Bu sebeple olabildiğince kısa topuklu gelin ayakkabısı tercih etmeni öneriyoruz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan