Flash Player Nasıl Güncellenir

Flash Player Nasıl Güncellenir


Flash Player web üzerinde etkileşimli içerikleri görüntülemenize yarayan bir yazılımdır. Flash player uyumlu içerikleri sorunsuz olarak görüntüleyebilmeniz için yazılımı, sürekli güncel tutmanız gerekmektedir. Aksi taktirde web sayfalarında birçok içeriği görüntüleyemez ve hatalarla karşılaşırsınız. Dünya genelinde bilgisayarların neredeyse tamamında yazılım yüklüdür. Google Chrome tarayıcınızda Adobe Flash Player zaten yerleşik olarak bulunur. Google Chrome, yeni sürümleri kullanıma sunuldukça Flash Player’ı otomatik olarak günceller.

NOT:Otomatik bildirim tüm Windows platformlarında kullanılabilir. Güncellemeleri yüklemek için, bilgisayarınıza yazılım yükleme izninizin olması gerekir; yani yönetici olarak veya yazılım yükleme izni olan bir kullanıcı olarak oturum açmanız gerekir.

Tarayıcınıza manuel olarak Flash player yüklemek veya güncelleme yapmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Öncelikle yazılımı indirmek için Tıklayın

Websitesine giriş yaptıktan sonra sağ köşede bulunan “Şimdi yükle” butonuna basarak yaklasık 16 MB boyutunda olan dosyayı indiriyoruz.

Setup dosyasını indirdikten sonra çift tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlem ile hem yükleme hemde güncelleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Yükleme aşamasındayken Chrome , Explorer veya Mozilla , hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız bu tarayıcının kapalı durumda olması gerekmektedir. Yükleme tamamlandı uyarısını aldıktan sonra yükleme işlemi başarıyla tamamlanmıştır. Sorun yaşadığınız sitelere tekrar giriş yaparak içerikleri görüntüleme testiniziş yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızın güncellemeleri otomatik olarak alması için Flash player yönetim panelinde ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Flash Player’da güncelleme bildirimlerini ayarlamak için Global Bildirim Ayarları panelini kullanın:

  • Flash Player’ın yeni bir sürümü kullanılabilir olduğunda Adobe’nin bu güncellemeyi size bildirmesini istiyorsanız, Bir Güncelleme Kullanılabilir Olduğunda Bana Bildir seçeneğini belirleyin. Açılır menüde, Flash Player’ın güncellemeleri ne sıklıkla kontrol etmesini istediğinizi belirtin. Varsayılan seçim 7 gündür.
  • Flash Player’ın yeni bir sürümü kullanılabilir olduğunda Adobe’nin bu güncellemeyi size bildirmesini istemiyorsanız, Bir Güncelleme Kullanılabilir Olduğunda Bana Bildir seçeneğinin seçimini kaldırın.
Yorum Yap
0 Yorum yapan