FireChat Nasıl Kullanılır

FireChat Nasıl Kullanılır


İnternet’e bağlanmak için internet paketiniz mi yok ? Bağlantı kurabileceğiniz bir wifi ağı bulamıyor musunuz ? FireChat ile artık bunların hiçbirine ihtiyacınız yoktur.

Firechat, internet bağlantısı olmadan anlık mesajlaşmanızı sağlayan bir uygulama. İlk etapta okurken nasıl olur böyle birşey ? dediğinizi duyar gibiyiz fakat bu mümkün tabiki. Uygulama çoklu bağlantı sistemi ile çalışıyor. Detaylı bilgi vermeden önce sistem hakkında temel bilgileri edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Uygulama, Open Garden isimli yazılım firması tarafından geliştirilmiş. Dünya genelinde kullanımı giderek artmaktadır. Özellikle Wifi ve internet bağlantısının kapatıldığı ülkelerde bu dönemde indirilme rekorları kırarak insanların haberleşmesini sağlamıştı.

FireChat nasıl çalışır ?

FireChat, çalışma mantığı oldukça basit aslında. Uygulama kurulan her telefonu baz istasyonu olarak kullanıyor. Bu durumda , uygulamayı kullanan kullanıcı sayısı arttıkça o kadar çok iletişim ağı oluşuyor. Birbirine 9 metre yakınlıkta olan her telefon baz istasyonu görevi görerek ağı genişletiyor ve kullanıcıların sohbet etmesine imkan veriyor. Kullanıcılar tarafından güvenli konusu hala tartışılan uygulama günden güne daha büyük bir kullanım sayısına ulaşıyor ve hedef ağını da giderek arttırıyor.

İnternet bağlantısının olmadığı veya sansürlü olduğu ortamlarda indirme rekorları kıran uygulama, önümüzdeki yılların mesajlaşma teknolojisi hakkında neredeyse ipuçları veriyor. Uygulamayı android ve ios telefonlarınızda kullanabilirsiniz. Ücretsiz indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Android versiyonu indirmek için;

 

iOs versiyonu indirmek için;

Yorum Yap
0 Yorum yapan