FaceTime Android’de kullanılır mı ?

FaceTime Android’de kullanılır mı ?


Apple’ın FaceTime görüntülü görüşmesi uygulaması en çok kullanılan özelliklerinin başında geliyor. FaceTime, İPhone, iPad ve Mac cihazlar arasında kişilerin birbirine kolay görüntülü görüşme yapmalarını sağlar. FaceTime’ı Android’den arayamazsınız, ancak görüntülü arama yapmanın birkaç yolu vardır.

Android’de FaceTime yok ve yakında zamanda olması beklenmiyor. FaceTime tescilli bir standarttır ve yalnızca Apple sistemlerde kullanılmaktadır. Bu yüzden, Android telefonunuzdan annenizin iPhone’unu aramak için FaceTime’ı kullanamazsınız.

Kullanıcılar Play Markette çok fazla FaceTime araması yapıyor. Adlarında “FaceTime” bulunan uygulamaları buluyorsanız, bunların resmi uygulamalar olmadığını ve Apple FaceTime’ı desteklemediğini bilmelisiniz. En iyi ihtimalle, onlarla görüntülü görüşme yapabilirsiniz, ancak en kötüsünde kendinizi kabataslak bir uygulama veya hatta kötü amaçlı yazılım yüklerken bulabilirsiniz. Şansınızı bu uygulamalarla denemek yerine, Android için kullanabileceğiniz en iyi görüntülü görüşme yazılımlarına göz atabilirsiniz.

Whatsapp: Whatsapp görüntülü görüşme özelliğini duyurduktan sonra, bu konuda en çok kullanılan uygulama olmayı başardı. Whatsapp bu konuda oldukça başarılı bir uygulama.

Skype: Microsoft’un sahip olduğu Skype, genel kullanıma giren ilk görüntülü arama uygulamalarından biriydi. Skype uygulaması Windows, macOS, iOS , Linux ve Android için kullanılabilir .

Facebook Messenger: İOS ve Android cihazlarda Messenger uygulamasını yükleyerek görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Google Duo: Google Duo yalnızca Android ve iOS için kullanılabilir . Yalnızca bire bir görüntülü aramaları destekler, ancak bunları Wi-Fi veya hücresel veri bağlantıları üzerinden yapabilirsiniz. Google Duo ayrıca birkaç zarif özellik sunar. Knock Knock, aramayı cevaplamadan önce bile sizi arayan kişinin videosunu görmenizi sağlar. Birisi aramanıza cevap veremediğinde, bir video mesajı da (sesli postaya benzer) bırakabilirsiniz.

Viber: Viber, görüntülü aramalar ve çeşitli başka amaçlar için kullanabileceğiniz zengin özellikli bir uygulamadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip ve iOS , Android , Windows, macOS ve Linuxgibi çeşitli platformlarda kullanılabilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan