Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Türkiye’de milyonlarca Dünya’da yüz milyonlarca kişinin severek kullandığı sosyal paylaşım platformu olan Facebook, yaptığı yeniliklerle ve değişikliklerle kullananları her daim mutlu etmeyi başaran bir sosyal paylaşım platformu oluyor. Hal böyle olunca da kullanıcı kitlesinin sıkılmaması için Facebook’un yenilikler getirmesi gerekiyor. Geride bıraktığımız 2016 yılında bizlerle buluşan Facebook canlı yayın özelliği, kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Bu sayede kullanıcılar istedikleri her yerde canlı yayın yapıp gelen yorumlara cevap verebiliyor. Bu durumda sosyal paylaşım platformları arasında olan en güncel içerik paylaşımı halini alıyor. Facebook’un ardından diğer sosyal paylaşım platformlarının da canlı yayını aktifleştirmesi, tüm sosyal paylaşım sitelerinin kullanıcılarını mutluluğa ulaştırdı. Hal böyle olunca da akıllara, Facebook’ta nasıl canlı yayın yapılır? Gibi sorular gelmeye başladı. Eğer sizde bu soruları soranlardan biriyseniz, yazımızın devamını okuyarak, Facebook’ta nasıl canlı yayın yapılacağı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Facebook Canlı Yayın Özelliği

Eğer Facebook’ta kaliteli bir canlı yayın yapmak ve izleyenleri derinden etkilemek istiyorsanız, doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Eğer yayın yapmaya kendinizin hazır olduğunu düşünüyorsanız, Android ya da İOS destekli akıllı telefonlarınızdan Facebook uygulamasına giriş yapın. Ardından da durum güncelleme bölümüne tıklayın. Eğer profiliniz için canlı yayın özelliği tanımlanmışsa, ekranın alt tarafında, yeni canlı video kaydet ve paylaş seçeneği vardır. Bu seçeneğe tıklayarak, canlı yayına başlamaya hazır olabilirsiniz. Ardından ise karşınıza bu bölüm ile ilgili bir bilgilendirme yazısı çıkacak ve o yazıyı devam seçeneğine tıklayıp, geçin.

Facebook Canlı Yayın Yapma

Ardından karşınıza canlı videonu açıkla bölümü gelecek bu son ve kolay olan adımda canlı yayınınızı isimlendirip, kolay bir şekilde istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz. Bu seçenek ile Facebook, Periscope ile olan rekabetinde geri kalmadı ve canlı yayın özelliğini getirdi. Zaten şüphesiz em popüler sosyal paylaşım platformunun Facebook olduğunu, bildiğimizden dolayı, bu durum diğer sosyal paylaşım platformlarının daha çok yenilik getirerek, daha çok kullanıcı çekmesi gerektiğini anlatıyor. Ama şu da bir gerçek ki Facebook çıkardığı yeniliklerle ve değişikliklerle, her daim kullanıcısını memnun etmeyi başaran, bir sosyal paylaşım platformu oluyor.

Facebook’ta Arkadaşın Olmayan Kişilerin Fotoğraflarını Görüntüleme nasıl yapılır tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan