Facebook’ta Arkadaş Olmadan Fotoğrafları Görme

Facebook’ta Arkadaş Olmadan Fotoğrafları Görme

Sizde son dönemlerin, popüler sosyal platformu olan Facebook‘ta tanımadığınız kişilerin fotoğraflarını, arkadaş olmadan görüntülemek mi istiyorsunuz ? Bunun cevabını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin. Bu arada hatırlatmalıyım ki bu yazıda, herhangi bir yasa dışı işlem yok. Bunun için yapacağınız işlemleri tereddüt etmeden yapabilirsiniz. Şimdi gelelim, nasıl arkadaş olmadığımız birinin fotoğraflarını nasıl görüntüleyebiliriz sorusuna.

Şu an da belirtmek isterim ki profilini gizli tutan, kişilerin hiç bir bilgisini ve paylaşımını göremiyorsunuz. Ancak istediğiniz kişinin resimlerini paylaştıkları içerikleri, kişi profilini gizli tutmadıysa görüntüleyebilirsiniz. Bu yasal olarak böyledir. Yasa dışı yollarla yapanlar elbette var. Ama bu da kişinin sosyal güvenlik olarak, tehdide girer ve bu da yasal olarak yasak olup, cezası vardır. Ancak tabii ki bunu erişmek istediğiniz profil sahibi şikayet ederse, ceza alırsınız. Aksi taktirde almazsınız. Çünkü herhangi bir kitlenin değil sadece bir kişinin hakkına girmiş oluyorsunuz. Bu da ancak o kişi tarafından şikayet edilirse, ceza alınacağı anlamına geliyor.

Eğer sizde başkalarının fotoğraflarını, o kişi ile arkadaş olmadan görüntülemek istiyorsanız, bu mümkün. Ancak sadece kişi profilini gizli tutmadıysa, mümkün. Aksi taktirde görüntülemek yasa dışı olup cezası vardır. Cezası yapılan işlemlere ve eylemlere değişen bir cezadır. Onun için siz siz olun eğer kişi profilini gizlediyse, onun profilini görmeye çalışmayın. Çünkü bu gerçekten bir suçtur. Sizde empati kurarsanız zaten anlayacaksınız. Aynı şeyin size yapılmasını ister miydiniz ? Zaten o kişi de istese, profilini gizli tutmaz, herkese açık hale getirirdi. Hazır konusu açılmışken, altını çizelim ki son zamanlarda hesaplarınızı gizli tutmak, çok önemli. Özellikle gizli tutulmayan hesaplara yönelik saldırıların çok olduğunu da belirtmek isterim.

Bütün bunlara rağmen yine de, bir hata yaptınız ve telafi etmek istiyorsunuz. O zaman tatlı dille hatayı yaptığınız kişiye itiraf edin. Mutlaka sizi affedecektir. Kimse buna önem bile göstermez ama bazı kişilerin önem göstermesi de mümkün olduğu için, mutlaka telafisini yapın.

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır? Öğrenmek isterseniz tıklayın ve adımları izleyin. İşte bu kadar..

Yorum Yap
0 Yorum yapan