Facebook’a Resim Nasıl Yüklenir

Facebook’a Resim Nasıl Yüklenir


Sosyal medya platformlarında acemi kullanıcılar için Facebook’a resim – fotoğraf nasıl yüklenir? konusunu resimli olarak paylaşmaya çalışacağız. Resim yükleme sınırı, albüm başına yaklaşık 1000 fotoğraftır. Facebook’ta yüksek çözünürlükte fotoğraflarınızı paylaşabilir, bu fotoğrafları dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu konular bazı kullanıcılar için oldukça kolay olmasına rağmen , Facebook’ta yeni olan kullanıcılar bu tarz işlemleri yaparken zorluk yaşayabilmektedir.

Facebook’a resim nasıl yüklenir ?

Facebook’a resim yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Haber Kaynağınızın en üstündeki Fotoğraf/Video Ekle‘ye tıklayın.
  1. Seçeneklerden birini seçin:
    • Fotoğraf/Video Yükle: Bilgisayarınızdan fotoğraf paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraflar Zaman Tüneli Fotoğrafları albümünüze eklenir.

    • Senkronize Edilen Fotoğrafları Ekle: Fotoğraf senkronizasyonunuz açıksa, telefonunuzdan veya tabletinizden senkronize edilen fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraflar Zaman Tüneli Fotoğrafları albümünüze eklenir.

    • Fotoğraf Albümü Oluştur: Bilgisayarınızdaki fotoğrafları yeni bir albümde paylaşabilirsiniz.

Eklediğiniz resimlere, seçeneklerin altında bulunan menüleri kullanarak arkadaşlarınızı etiketleyebilir, konum ekleyebilir ve buna benzer birçok düzenleme yapabilirsiniz. Dilerseniz albüm oluşturarak paylaşmak istediğiniz tüm resimleri toplu olarak yükleyebilirsiniz. Facebook’a resim yükleme işlemi bu kadar kolaydır. Ayrıca Facebook yardım merkezini kullanarak diğer merak ettiğiniz bilgi ve dökümanlara ulaşabilirsiniz.

Face foto atma Facebook foto atma Facebook resim yükleme 2016-06-03

Yorum Yap
0 Yorum yapan