Facebook Video Sesli Başlıyor Sorunu

Facebook Video Sesli Başlıyor Sorunu

Facebook’u mobil platform olarak uygulamasından kullandığınızda ilk yüklemeniz ile birlikte gelen stabil videoların sesli başlaması sizin canınızı mı sıkıyor? Hiç merak etmeyin bu yazımız sayesinde sizleri sesli video başlangıcından kurtaracağız. Bunun için yapacağımız işlem oldukça kolay olacak, gelin hemen inceleyelim ve bu sıkıcı iş ile karşılaşmayalım.

Facebook’ta can alıcı sesli video başlangıcı toplumsal alanlarda sizi sıkıntıya düşürebiliyor, komik videolar olsun veya çocuk videoları olsun birden siz haber kaynağında gezinirken sesli olarak başlaması inanılmaz derecede sizin sinirinizi bozmakta, ayrıca bir otobüste bunun başlamış olduğunu düşünün. Bütün insanlar dikkatini sizlere çevirecektir, ama bu sorun yani sorun olmasa da bu seçeneği artık kapatacağız, nasıl mı inceleyin;

Facebook Videoları Sesli Başlıyor Sorunu

Facebook’ta karşılaştığınız videolar sesli olarak başlıyor ve siz bundan sıkıntı mı duyuyorsunuz, bunun için yapmanız gereken işlem ilk olarak telefonunuzdaki Facebook uygulamasını açmak ve uygulama içerisinde ayarlar bölümüne giriş yapmak.

Facebook Otomatik Video Sesi

Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra ise uygulama ayarlarına giriş yapmamız gerekiyor, bu uygulama ayarları seçeneğinden ise Haber Kaynağındaki Videolar Sesli Başlar seçeneğinin açık olduğunu göreceksiniz, bu seçeneği kapattıktan sonra artık bu sesli videoların başlangıcından kurtulmuş olacaksınız.

Facebook Video Sesleri Kapatma

Facebook videolarının sesleri sizleri sıkıyor ve kapatmak için çözüm arıyorsanız yukarıdaki bölümden otomatik sesleri kapatabilirsiniz, bu sayede artık videolarınız sesli başlamayacak, sesleri açmak için videonun üzerine bir kere tıklamanız yeterli.

Ayrıca videonun seslerini tamamen kapatmak isterseniz bunun için ise telefonunuzdan ses kısma tuşunu tamamen azaltarak sessiz konuma getirebilirsiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz: Facebook Ölen Kişinin Hesabını Nasıl Alırım?

Yorum Yap
0 Yorum yapan