Facebook Uygulama Nasıl Yapılır Kolay Anlatım

Facebook Uygulama Nasıl Yapılır Kolay Anlatım


Facebook’ta uygulama nasıl yapılır ? konusuna resimli olarak cevap vermeye çalışacağız. Bu uygulama ve oyunların bilgileri Facebook’un barındırmadığı geliştirici sunucularında tutulur. Bu sunuculardan geliştiriciler sorumludur ve sunuculardaki bilgileri Facebook kaldıramaz. Bir uygulama veya oyuna verdiğiniz bilgileri kaldırmak istiyorsanız, geliştiriciyle iletişime geçebilirsiniz.

Uygulamaları kullanmak , uygulama yapmak ve Facebook developers sayfası ile merak ettiğiniz birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Uygulama oluşturmak için aşağıdaki resimli anlatımı uygulayabilirsiniz. Developers hakkında merak ettikleriniz ve sorularınızı yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Uygulamalar hakkında sorularınızı da bizlere iletebilirsiniz.

Uygulama nasıl oluşturulur ?

Öncelikle https://developers.facebook.com/apps Facebook Devoloper ekranına giriş yapıyoruz.

Açılan ekranda “Add a New App” seçeneğine tıklıyoruz.

Uygulama platformunu seçiyoruz.

İos , Android , Facebook Canvas ve İnternet sitesi olarak uygulama seçimi yapabilirsiniz. “Facebook Canvas” seçerek işlemlere devam ediyoruz.

Display Name: Uygulama adını belirliyoruz.

Namespace: Uygulama alan adını seçiyoruz.

Kategori menüsü ile uygulama kategorisini seçiyoruz.

Uygulama’ı oluşturduktan sonra “Setting” – ayarlar’a giriş yaparak ayarları düzenleyebilirsiniz.

Setting / Advanced menüsünde uygulamayla alakalı detaylı ayarları yapabilirsiniz. Uygulamanın detaylarına soldaki menülerden ulaşabilirsiniz.Hata geçmişini takip etme,  testler yapma, kullanıcı istatistikleri gibi birçok özelliğe bu menüden ulaşabilirsiniz.

Oluşturduğunuz uygulamayı silmek için “Setting / Basic / Delete App” seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Uygulama oluşturma ve silme için yukardaki ayarları yapmanız yeterlidir. Bu yöntem ile birçok uygulama yapabilirsiniz. İnternet siteniz için , ticari amaçlar ile veya sayfalarınız için istediğiniz uygulamaları oluşturabilirsiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan