Facebook SMS Onayla Giriş Güvenliği

Facebook SMS Onayla Giriş Güvenliği


Facebook hesap güvenliğinizi üst seviyeye çıkarmanız için yakın zamanda Facebook sms onaylı giriş hizmetini devreye sokmuştu. Hesap güvenliğinde en üst seviye korumalardan biride sms onaylı giriş işlemidir. Banka hesaplarımıza giriş sırasında da bu onay sistemini kullandığımız için hesaplarımızın başkalarının eline geçmesi oldukça zor oluyor. Sms onaylı giriş sisteminin mantığı oldukça basit. Hesabınıza şifrenizle giriş yaptıktan sonra , telefonunuza gelen onay kodunu girerek hesabınıza erişebiliyorsunuz. Durum böyle olunca hesap korumanız üst düzeye çıkıyor.

Nasıl Yapılır ?

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar/ Güvenlik / Giriş onayları seçeneğine giriş yapıyoruz.

“Hesabına başka insanların giriş yapmasını önlemek için telefonunu ilave bir güvenlik önlemi olarak kullan” Bilinmeyen tarayıcılardan hesabıma erişmek için güvenlik kodu istesin seçeneğini işaretleyin.

Giriş onayları hesabını korumak için telefonunu kullanan ilave bir güvenlik önlemidir. Başka seçeneğine tıklayarak güvenlik tanımlarını yapabilirsiniz. Burada çıkan seçeneklerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Birkaç farklı koruma yöntemi ile karşılaşacaksınız.

Ayarları kaydettikten sonra hesabınıza giriş yapmak istediğiniz zaman aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Burada gelen ekrana sms ile gelen kodunuzu girerek hesaba giriş yapabilirsiniz.

Ayarları bu şekilde tamamlamış oluyorsunuz. Dilerseniz sadece farklı tarayıcı girişlerinde onay kodunu aktif edebilirsiniz. Bu durumda farklı bilgisayarlardan giriş yapıldığı zaman bu uyarı ile karşılacaksınız. Kendi bilgisayarınızdan rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Sms alma ve gönderme gibi sorunlarda bize ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan