Facebook Şifre Kırma 2020

Facebook Şifre Kırma 2020

Merhaba Facebook’u derinden derine çözen genç arkadaşlar, facebook’un ne denli bir büyüme sağladığını ve kuruluşundan bu yona nasıl bir ilerleme izleyerek şuanda sektörde en iyi sosyal medya aracı olduğunu bilmeyenimiz yoktur. İlk sırada olmasından dolayıda milyonlarca kullanıcıya sahip olan ağ, da güvenlik önlemleri de oldukça güçlü ancak bugün sizlere facebook’ta şifre nasıl kırılır sizlere göstereceğiz.

Facebook Şifre Nasıl Kırılır?

Facebook’ta şifre kırmak için site üzerinde işlemler yapacağız, şifre kırmak için ortaya çıkmış programların hepsi yalan / yanlıştır. Bunlara itibar etmemeniz sizin güvenliğiniz açısından önem taşımaktadır. Programlar ya virüs ile dolu oluyor ya da sizin hesaplarınızı çalmak için yapılmış olmakta. Herhangi bir şifreyi kırmıyor.

Facebook Şifre Kırma

Öncelikle facebook’ta şifre kırkmak için şifre kıracağınız kişinin “e-posta” adresini ya da “telefon numarasını” bilmeniz gerekmekte. Diğer bir seçenekte kişinin kullanıcı adı var ise onu öğrenmenizde yeterlidir.

Bu gerekli bilgileri bildikten sonra anasayfa da yer alan “hesabını mı unuttun” alanına tıklamak, (1) karşımıza çıkan ekrandan ise kişinin yukarıda yer verdiğimiz bilgilerden herhangi birini yazmak ve ara seçeneğine tıklamak. (2)

Facebook Şifre Sıfırlama

Daha sonra karşımıza o kişinin profili çıkması gerek, eğer profil çıkmıyor ise girilen bilgiler yanlıştır anlamına geliyor, profil çıktı ise şimdi yapmanız gereken sol altta bulunan “bunlara artık erişimin yok mu?” yazısına tıklamak. (3)

Facebook Şifre Çalma

Bu yazıya tıkladıktan sonra bizden yeni telefon veya yeni e-posta adresimizi girmemizi istiyor, yeni oluşturduğumuz e-posta veya telefon numarasını girdikten sonra devam diyoruz. (4)

Facebook Hesap Çalma

İşte zurnanır zart dediği noktaya geldik, karşımıza “güvenlik sorunu cevapla” ekranı geliyor, bu ekranda çıkan soruya doğru cevap vermeniz gerekmekte, bu soruya doğru cevap vermediğiniz taktirde şifre kırma işlemini yapamazsınız. (5)

Facebook Hesap Kırma

Eğer bu sorunun cevabını siz bilmiyor iseniz öğrenmeye çalışacaksınız demektir, buda nasıl olur diye sorarsanız ya kişinin kendisinden ipucu alın ya da o kişinin arkadaşlarından ipuçları almaya çalışın. Kişiyi tanımıyor ve hesabını çalmak amaçlı şifresini kırmak istiyorsanız da kişinin güvenlik sorusunun cevabını internet yardımıyla bulmaya çalışın.

Güvenlik sorusunun cevabını bulduğunuzda devam tuşuna tıklayın ve hesaba giriş yapın, hesaba giriş yapmadan önce sistem sizden yeni şifre oluşturmanızı isteyecektir. Yeni şifreyi oluşturun ve şifresini kırdığınız hesapta keyif yapmaya başlayın. 🙂

Ayrıca Facebook Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? yazımızı da incelemeyi unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan