Facebook Sayfa Nasıl Doğrulanır

Facebook Sayfa Nasıl Doğrulanır


Facebook’ta sayfanızı doğrulayarak bu sayfanın kimliklerinin gerçek olduğunu , gerçek bir kuruluş olarak hizmet verdiğini insanlara ispat edebiliriniz. Sayfalarda mavi tik  işareti görüyorsanız Facebook bu Sayfa veya profilin bu tanınmış kişi, medya şirketi veya markanın gerçek Sayfası veya profili olduğunu onaylanmış demektir. Şirket veya topluluklarda sahte hesaplardan müşterilerinizi korumak için hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Doğrulama işlemi için gerekli belgelere veya bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Sayfanızı doğrulamak için anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Facebook sayfa nasıl doğrulanır ?

Facebook sayfanızı onaylatmak için işletmenizin resmi kayılı telefon numarasına veya işletmenizle alakalı fatura gibi belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Bu belgeleri Facebook yetkililerine iletmeniz gerekmektedir.

Telefon Arama ile sayfanızı onaylatmak için;

 1. Sayfanızın üst kısmındaki Ayarlar‘a tıklayın
 2. Genel kısmında Sayfa Doğrulaması‘na tıklayın
 3. Bu Sayfayı Doğrula‘ya ve ardından Başla‘ya tıklayın
 4. İşletmenizin resmi kayıtlı telefon numarasını, ülkenizi ve dilinizi girin
 5. Facebook’un sizi telefonla arayarak doğrulama kodunu iletmesi için Beni Şimdi Arayın‘a tıklayın
 6. 4 haneli doğrulama kodunu girin ve Devam‘a tıklayın

İşletmenize ait resmi belgeler ile sayfanızı doğrulamak için;

 1. Sayfanızın üst kısmındaki Ayarlar‘a tıklayın
 2. Genel kısmında Sayfa Doğrulaması‘na tıklayın
 3. Bu Sayfayı Doğrula‘ya ve ardından Başla‘ya tıklayın
 4. İşletmenizin resmi kayıtlı telefon numarasını, ülkenizi ve dilinizi girin
 5. Facebook’un sizi telefonla arayarak doğrulama kodunu iletmesi için Bu işletmeyi bunun yerine belgelerle doğrula tıklayın

Belgeler incelendikten ve bilgilerin eşleştirilmesinden sonra Facebook tarafından bildirim e-mailinde size iletilen doğrulama kodunu girmeniz gerekmektedir. Bu inceleme aşaması yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Bu süre içerisinde farklı işlemler yapmayınız.

Doğrulama talepleri , sayfanızın türüne ve kitlesine göre değişiklikler göstermektedir. Sayfa doğrulama hakkında sorun yaşayan kullanıcılar [email protected] adresine sayfa linkini atarak , sorunlarını detaylı olarak yazarak bizden destek alabilirler. Ayrıca sayfanız hakkında destek almak için [email protected] adresinede mail atabilirsiniz. Maillerinizi ingilizce olarak iletmeniz gerektiğini hatırlayalım.

Yukardaki işlemlere ek olarak aşağıdaki linki kullanarak doğrulama talebinde bulunabilirsiniz.

https://www.facebook.com/help/contact/1491114197882751

Yorum Yap
0 Yorum yapan