Facebook Sayfa Birleştirme 2020 Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Birleştirme 2020 Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa birleştirme nasıl yapılır gibi gelen soruların cevaplarını bulabileceğimiz bu yazımızda, sayfa birleştirmeyi sabit bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Bildiğiniz üzere Facebook tüm dünyada herkes tarafından ilk akla gelen sosyal medya ağı olmayı başardı, hızlı gelişen sosyal medya mecrasında kişi veya kurumların sayfaları da yer almakta. Facebook sayfa düzeneği bu aşamada çok işlev görmekte, büyük firma ve kuruluşların’da yer aldığı bu mecrada paylaşım yapmak ve bunları belirli bir kitlelere ulaştırmak için inanılmaz bir avantaj haline gelmekte. Hal böyle olunca sahip olunan sayfa sayısı da bir hayli artmakta.

Bazı kişiler ise, birden fazla sayfaya sahip ve bu kişiler de Facebook’ta 2 sayfayı birbiri ile birleştirmek istiyor. Hal böyle olunca da, Facebook kullanıcılarını düşünüp, 2 sayfayı birleştirmeyi mümkün kılıyor. Umuyoruz ki, sizde yazımızı okuduktan sonra rahat bir şekilde 2 Facebook sayfasını birbiri ile birleştirtmeyi benimseyeceksiniz. Şimdi gelelim Facebook’ta 2 sayfanın birbiri ile birleştirilmesine.

Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta birden fazla sayfaya sahipsiniz ve bunlardan bazıları aynı kişiyi veya kurumu temsil etmekte olduğunu düşünüyorsanız bu sayfaları birleştirmek için yapmanız gereken maddeler şu şekilde;

– Öncelikle her iki sayfanın’da yöneticisi siz olmalısınız.
– Daha sonra her iki sayfanın’da adının aynı olması gerekiyor.
– Bu kurallara uyduğunu düşünüyorsanız;

Burada yer alan linke tıklayın. (https://tr-tr.facebook.com/pages/merge/) adrese tıkladığımızda aşağıda göründüğü gibi bir sayfa bizi karşılayacak.

Buradan, birleştirmek istediğiniz, iki Facebook sayfanızı seçerek sayfalarınızı birleştirebilirsiniz.

Burada hangi sayfanıza diğer sayfanın eklenmesini istiyorsanız, o sayfayı 1. Seçenekte seçin, eklemek istediğiniz sayfayı ise 2. Seçenekte seçin ve sayfaları birleştir butonuna tıklayın.

Tavsiye Bağlantı: Facebook Takipçi Hilesi

Sayfalarınız artık birleşti. Artık 2 sayfanızı da tek bir platformda kullanarak, tüm detayları ve paylaşımları da birleştirmiş oldunuz.

Eğer sayfaları birleştir butonuna bastığınızda, adları benzer olduğundan, bu iki sayfa birleştirilemiyor. Hatasını aldıysanız, yazılarımızı okumaya devam edin. Mutlu sona ve çözüme ulaşacağınıza eminiz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Facebook sayfalarını birleştirirken, aşağıdaki resimde bulunan hatayla karşılaştıysanız, dert etmeyin.

Önemli Not: İlk seçenekteki “kalacak olan sayfa” ikinci seçenekteki ise “birleşecek olan sayfa” seçilmeli.

(Butona basıldıktan sonra ikinci seçilen sayfa silinir ve birinci sayfaya aktarılır.)

Son olarak sayfa isimlerinin aynı olması durumunda karşımıza “Onayla” butonu gelecek. Bu butona tıkladıktan sonra işlemimiz başarı ile sonuçlanacaktır.

Facebook Sayfa Birleştirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Sayfalarınızı birleştirdikten sonra ilk seçilen sayfa dışında, ikinci olarak seçtiğiniz sayfanın paylaşımları, fotoğrafları ve yorumları maalesef gidecektir. Bunların yedeklerini aldıktan sonra bu işlemi uygulamanız sizin yararınıza olacaktır.
Ayrıca sayfa birleştirme işlemi yaptığınızdan sonra herhangi bir geri dönüş şansınız kalmamakta, sayfalarımı tekrar ayırabilir miyim gibi bir seçenek maalesef bulunmuyor. Birleştirilen sayfaları geri ayıramazsınız.

Facebook Sayfa Birleştirme Sınırı

Bu konu hakkında herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Lakin bu işleme peş peşe birkaç defa tekrarlamanız durumunda facebook’tan bir engel alabilirsiniz. Nedeni ise sayfalarını ücret karşılığı sürekli olarak beğeni için satıldığı gösterilebilir.

Facebook Sayfa Birleştirme Sorunları

Bazı durumlarda facebook sayfa birleştirme’de sorunlar yaşayabilirsiniz. Örneğin isimleri aynı olmayan bir sayfayı birleştirmeye çalıştığınızda karşınıza şu ekran gelecektir;
Facebook Sayfa Birleştirme Sorunu

Eğer iki sayfanın isimlerini de aynı yapamıyorsanız burada tek yapmanız gereken şey “Destek Ekibiyle İletişime Geç” butonuna tıklayarak facebook ekibine bu sayfalar hakkında detaylı bir bilgi sunmanız gerekmekte.

Bu butona tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki facebook sayfa birleştirmek için sunulan form gelecek;
Facebook Sayfa Birleştirme Hatası

Bu sayfada yapmanız gereken üstteki kutuya tik atarak “tutmak istediğiniz” sayfayı seçmek ve devamında aşağıdaki kutucuğa da tik atmanız, daha sonra aşağıya inerek;

Facebook Sayfa Birleştirme İşlemi

Karşımıza yukarıdaki gibi ekran gelecek ve bu ekrandan birleştirmek istediğimiz sayfaları seçerekGönderbutonuna basıyoruz. Butona tıkladıktan sonra işlem genellikle 7 ila 14 gün içerisinde sonuçlanarak size bir bilgi maili gönderilmekte.

İşte sizin de benimsediğiniz gibi, Facebook’ta 2 sayfayı birleştirmek, yukarıda da belirttiğimiz gibi çok kolay bir işlem. Sizde Facebook’ta 2 sayfaya sahipseniz ve bu sayfaları tek bir sayfada tek bir platform haline getirmek istiyorsanız, yukarıda yazılan yazıları okumadıysanız okumanızı tavsiye ederiz.

Mutlaka ve mutlaka şunun altını çizmeliyiz ki, 2 Facebook sayfasını başka bir yolla da birleştirebilirsiniz. Bu işlemlere aslında mekanik işlemler deniyor. Yani siz bildirim yapıyorsunuz, destek ekibi de sistemsel olarak 2 sayfayı birleştiriyor. Yalnız bunu belirtmemizden dolayı şunu da belirtmeliyiz ki, 1. Yöntem daha kesin bir yöntemdir. 2. Yöntemin kesinliği yoktur ama öyle bir yol mevcuttur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan