Facebook Sayfa Adı Değiştirme Kesin Yöntem

Facebook Sayfa Adı Değiştirme Kesin Yöntem


Facebook sayfa adını değiştirmek aşağıdaki resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz. Sayfa adı değiştirme konusunda Facebook oldukça gereksiz güvenlik yöntemleri uygulamaktaydı. 200 beğeni sonrası isim değiştirme hakkı vermemekteydi ve daha önce bu işlemi proxy değiştirerek yapabiliyorduk. Bu konuda beklenen yenilik geldi ve tüm sayfa sayfa yöneticileri sayfa isimlerini dilediği gibi değiştirebiliyor.

Aşağıdaki işlemle değişiklik talebinde bulunuyoruz. Herhangi bir kural ihlali olmadığı sürece en kısa sürede isim değişikliğimiz onaylanıyor.

Sayfa adı nasıl değiştirilir ?

1. Sayfamıza giriş yaparak “Hakkında” seçeneğine tıklıyoruz.

2. Sayfa bilgilerinden , ad seçeneğinin hemen karşısında bulunan “Düzenle” seçeneğine tıklıyoruz.

3. Yeni sayfa adı; alanına değiştirmek istediğimiz yeni sayfa adını yazıyoruz.

Talebimizin geri dönmemesi için kurallara dikkat etmemiz gerekiyor. Facebook sayfa adı kurallarını yazımızın hemen sonunda bulabilirsiniz.

4. Değişiklik talebi sonrası sayfa’nın önceki ve sonraki durumunu tekrar kontrol etmenizde fayda var. Eğer işlemlerin doğru olduğunu düşünüyorsanız “Değişiklik isteğinde bulun” seçeneğine tıklayın.

5. Son olarak “Ad değiştirme talebini inceliyoruz” uyarısını göreceksiniz.

İsim değişikliği hakkında tarafınıza gelen bildirimleri takip edebilirsiniz.

Sayfa değişikliği onaylandıktan sonra aşağıdaki gibi bir bildirim alacaksınız ve yeni sayfa adınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Değişiklik sırasında aşağıdaki maddelere dikkat ediniz.

Sayfa adı, temsil ettiğiniz topluluğu doğru bir şekilde temsil etmelidir. Eğer bir kuruluş , tanınmış kişi gibi sayfalarda değişiklik yapmak istiyorsanız , işlemi sadece yetkili temsilcileri yapabilir. Değişiklik sırasında belgelere ihtiyaç duyulabilir.

Sayfa adlarında şunlar bulunamaz:

  • Kötü amaçlı veya başkasının hakları ihlal eden terimler veya ifadeler.

  • Uygunsuz büyük harf kullanımı. Sayfa adlarında büyük harfler doğru ve dilbilgisi kurallarına uygun biçimde kullanılmalıdır ve kısaltmalar hariç Sayfa adları sadece büyük harflerden oluşmamalıdır.

  • Semboller ve gereksiz noktalama işaretleri kullanılamaz.

  • Sloganlar gibi uzun açıklamalar. Sayfaları yöneten kişiler, bu bilgileri Sayfanın Hakkında kısmına ekleyebilir.

  • “Facebook” sözcüğünün varyasyonları. Marka İzinleri hakkında daha fazla bilgi alın.

  • Yanıltıcı sözcükler. Sayfa bir marka, yer, kuruluş veya tanınmış bir kişinin resmi Sayfası değilse, Sayfa adı başkalarını yanlış yönlendirerek resmi bir Sayfa olduğunu veya resmi bir temsilci tarafından yönetildiğini düşündürmemelidir.

Sayfa adları sadece şunlardan oluşamaz:

  • Genel ifadeler kullanılamaz. Örneğin : Bilgisayar Sayfalar, konularının resmi temsilciler tarafından yönetilmelidir.

  • Genel coğrafi konumlar kullanılamaz. Örneğin: İstanbul.

İşlem hakkında sorun yaşayan kullanıcılar sayfa adını ve karşılaştığı hatayı tarafımıza göndererek destek alabilir. Facebook destek hattımız için [email protected] adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan