Facebook Oyun Uygulamasını Başlattı

Facebook Oyun Uygulamasını Başlattı


Dünyanın en büyük toplumsal medya platformu olan feysbuk; Amazon, Microsoft ve Google’a karşı oyun pazarından yararlanmak için feysbuk video uyun uygulamasını başlattı.

Yeni başlatılan uygulama, başkalarının video oyunları oynamasını ve bu oyunu izlemenizi elde eden bir uyugulamadır. Bununla beraber feysbuk oyunlarını oynayabiliyorsunuz.

Büyük pazarlarda büyük paralar çeken oyun pazarı son yıllarda giderek daha popüler hale geldi.

En göze çarpan ödeme günlerinden biri, yalnızca Microsoft’un Mixer oyun platformunda yayınlanmak suretiyle açıklanmayan milyonlarca oyun netleştiren Fortnite flama Ninja içindi.

Ninja başlangıçta Twitch’te popüler oldu, oyun satıcısı Amazon Ağustos 2014’te 970 milyon dolar ödedi.

Google’ın ek olarak YouTube’un oyun içeriğine ve canlı akışa ayrılmış kendi bölümleri vardır. Bazı yayıncılar hemen sonra içeriklerini YouTube’a da yüklerler; burada içeriklerini etkili bir halde iki katına çıkarabilir ve aynı içerik için iki kez ödeme alabilirler.

Feysbuk Gaming bir süredir var ve toplumsal medya sitesi 700 milyon kişinin aslına bakarsanız platformdaki içerikle meşgul bulunduğunu iddia ediyor.

Yeni uygulama daha erişilebilir olmasını sağlıyor ve Twitch’te olduğu şeklinde harici donanım veya karmaşık yazılımlar yerine telefon ekranınızın birkaç dokunuşuyla oyun oynamaya başlamayı kolaylaştırıyor.

New York Times’a bakılırsa, uygulama geçtiğimiz yıl bir buçuk yıl süresince Güney Doğu Asya ve Latin Amerika pazarlarında kontrol edildi , sadece şimdi Android kullanıcıları için küresel olarak kullanılabilir.

Bir iOS uygulamasının Apple tarafınca onaylandıktan sonrasında kullanıma sunulması umut ediliyor. Uygulama, oyunları kendiniz oynamanıza ve başkalarının oynadığınız oyunu izlemenize olanak vermektedir. Feysbuk‘un “topluluk oluşturma” mevzusuna odaklanması, diğer oyuncular ve seyircilerle etkileşime girmek için katılacak gruplar da olduğu anlamına geliyor.

Oyun pazarı, COVID-19 salgını esnasında daha da popüler hale geldi ve birçok, insanoğlunun evde kalmaya zorlandığı bir zamanda gelir akışı olarak görünmektedir.

Twitch yayıncıları, görüntüleyicilerin “ipuçlarını” ve ek olarak bağlı kurum ve iş ortağı gelir paylaşım programlarını kullanarak para kazanabilir. Bir tek para ardında koşan oyuncular değil.

Yoga eğitmenleri ve kişisel antrenörler Twitch ve diğer platformlar vesilesiyle ders akışı yapıyorlar. Yapımcı Kenny Beats şeklinde müzisyenler, yaratıcı süreçlerini gözlemlemek veya sanatın kendisinde iyi mi ustalaşacaklarını öğrenmek isteyen seyircilere stüdyoda emek harcayarak para akışı yapıyorlar.

Ötekiler, hayranlarla bağlantı oluşturmak ve kayıp tur gelirlerini telafi etmek için canlı akışlı konserler düzenledi.

Yorum Yap
0 Yorum yapan