Facebook Messenger Day Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger Day Nasıl Kullanılır?

Merhaba gün içerisinde Facebook’tan kendini alamayan genç ve yaşlı kesim dostlar, amcalar ve teyzeler, facebook son zamanların en çok kendinden söz ettiren ve ayrıca ciddi şekilde uyarılan sosyal medya ağı olduğunu biliyorsunuzdur. Facebook bu sıralar Snapchat ile çok uğraşarak ona benzer sistem ile tüm uygulamalarına yani instagram hikayeleri başta olmak üzere daha sonra whatsapp durumları’nı getirdi şimdi ise benzer özelliği kendi uygulamasına yani messenger’a getirdi.

Facebook’un kendi mesajlaşma uygulaması olan messanger’a gelen bir özellik olarak snapchat’te instagram’da ve whatsapp’ta gördüğümüz sistemin aynısı “bir hikayeyi isterseniz herkese isterseniz arkadaşlarınız arasından belirli kişilere paylaşarak” o hikayenin “24 saat” sonra geri silinmesinden ibaret bir sistem.

Messenger Day Kullanımı

Facebook messenger day nasıl kullanılır derseniz kullanımı çok basit öncelikle;

Messenger’a giriş yapıyoruz, giriş yaptığımızda ekranın en alt kısmında ortada yer alan kamera ikonuna tıklıyoruz,

İkona tıkladıktan sonra fotoğrafımızı veya videomuzu çekiyoruz,

Çekimi yaptıktan sonra o fotoğraf veya video üzerinde düzenlemeler ve ek smiley gibi süslemeleri yaparak,

Sağ altta yer alan ileri ikonuna tıklıyoruz,

Ve karşımıza gelen ekrandan “Gününe Ekle” butonuna tıklıyoruz,

İşlemimiz bu kadar, böylelikle facebook hikayemizi paylaşmış oluyoruz.

Messenger Day Kimler Görebilir?

Bu özelliği paylaşım yapmadan son sekmeden ayarlayabiliyorsunuz ancak paylaşım yaptıktan sonra bu işlemi şuanda geri çekemezsiniz, bu yüzden paylaşım yapmadan önce kimin görebileceğini ayarlamanız gerekiyor.

Messenger Day Kimler Görmüş

Facebook messenger day hikayemi kimler görmüş bakmak istiyorsanız, hikayenize bir kere tıklayın ve hikayeniz açıldığında altta yer alan “görüntüleyenler” tıklayın bu alana tıkladıktan sonra hikayenizi kimler görmüş kaç kişi görmüş bu alandan ulaşabilirsiniz.

Facebook Messenger Day Paylaşımı

Messenger Day Hikaye Silme

Messenger day’da hikaye nasıl silinir diyenler içinde işlem çok basit, hikayenize tıklayarak açılan pencereden sağ üstte bulunan “üç noktaya” tıklayın gelen ekrandan “sil” seçeneğine tıklayın ve onay verdikten sonra hikayeniz artık silinecek ve bundan sonra kimse göremeyecektir.

Messenger Day Ayarlar

Messenger Day Hikaye Kaydetme

Messenger day’da hikaye kaydetmek için işlemimiz çok basit kaydetmek istediğimiz çektiğimiz hikayeyi açarak yine ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya geliyoruz ve açılan bölümden “Kaydet” seçeneğini seçiyoruz.

Messenger Day Nedir?

Messenger Day Hikaye Cevaplama

Messenger day’da bir kişinin hikayesine cevap yazmak için ekranda bulunan “Cevapla” seçeneğine tıklamanız yeterli bu alandan hikaye sahibine istediğinizi yazabilirsiniz.

Ayrıca Facebook Kişi Engelleme Nasıl Yapılır? isimli yazımızı’da okumadan geçmezseniz seviniriz. 🙂

Yorum Yap
0 Yorum yapan