Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır


Facebook Messenger‘da bildirimleri kapatmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Messenger bildirimleri uygulama yüklendiği zaman default olarak açık olarak belirlenmiştir. Facebook Messenger‘da mesaj gönderildiği zaman sürekli olarak bildirim ekranında mesajları görebilirsiniz. Bu bildirimleri kapatmak, kilitli ekran ve ana ekranda kapatmak için ayarları aşağıdaki gibi düzenleyebilirsiniz. Android ve ios işletim sistemlerinde ayarlar farklı yerlerden yapılmaktadır.

Android Facebook Messenger bildirim ayarları

Android telefonlarda ayarlar seçeneğinde veya uygulama ayarları ekranında ilgili menüye ulaşabilirsiniz. Android versiyonunuza göre menü değişebilir.

Uygulamalar için bildirim ayarları menüsüne giriş yapıyoruz.

Bu uygulamalardan gelen bildirimleri gösterme seçeneğini işaretleyeren bildirimleri kapatabilirsiniz.

Öncelik ayarlarında, öncelikli bildirimleri en üstte ve rahatsız etme öğesi yalnızca öncelik olarak ayarlandığında göster menüsü ile de ayarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Bu menüyü kullanarak bütün uygulamaların bildirim ayarlarını bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

iPhone Facebook Messenger bildirim ayarları

iPhone telefonlarda işlem oldukça basit.

Ayarlar / Bildirim Merkezi / Facebook Messenger

Bildirim merkezine giriş yaptıktan sonra bildirimlerini kapatmak veya kısıtlamak istediğiniz uygulamayı seçerek, bildirim ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Gün içerisinde çok fazla bildirim gönderen ve sürekli olarak bildirim ekranınızda yer kaplayan birçok uygulama için bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kapatma dışında kısıtlama işlemini’de yapabilirsiniz. Özellikle android işletim sistemlerinde ayarları kişiselleştirmek için birçok seçenek mevcut. Bildirim ayarları konusunda sorun yaşayan kullanıcılar android versiyonu ile telefon modellerini bizlere iletirse tekrar yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan