Facebook Mesaj Butonu Nasıl Kaldırılır

Facebook Mesaj Butonu Nasıl Kaldırılır


Facebook profilinden mesaj gönderme butonu nasıl kaldırılır  ?  Bildiğiniz gibi Facebook, son güncellemede mesajla ilgili birçok yenilik yaptı. Bu değişikliklerden sonra tanımadığınız kişilerin gelen kutusuna mesaj atmak için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor. Tanımadığınız kişilere attığınız mesajlar , kişilerin diğer kutusuna düşmektedir. Birçok kullanıcı diğer kutusuna gelen mesajlardan da şikayetçi durumda.

Eskiden profilinizde bulunan ayarları kullanarak tanımadığınız kişilerden gelen mesajları rahatlıkla engelleyebiliyor ve mesaj butonunu kaldırabiliyordunuz. Yeni güncelleme ile bu seçenek tamamen kapatılmış durumda. Artık bütün profillerde mesaj atma butonu aktif olarak görünür durumda ve kapatma seçeneği yoktur. Bu durumda yapmamız gereken tek şey gizlilik ayarlarınızı düzenlemek.

Profilinizin gizlik ayarlarını aşağıdaki gibi düzenlemenizi öneriyoruz.

Nasıl Yapılır ?

Belirli kişilerden gelen mesaj ve bildirimleri engellemek için;

Kilit simgesine tıklayarak, “Birinin beni rahatsız etmesini nasıl durdururum ?” seçeneğine tıklayın.

Ad veya Eposta bölümüne engelemek istediğiniz kişinin bilgilerini yazarak mesaj atmalarını tamamen engelleyebilirsiniz.

Eklediğiniz kişiden mesaj alamazsınız. Ayrıca sizi etiketlemesini ve bu tarz bildirimler göndermesini tamamen engelleyebilirsiniz. Bunun haricinde aşağıdaki ayarıda uygulayabilirsiniz.

Mesaj Ayarları Nasıl Yapılır ?

Benimle Kimler iletişim kurabilir ?  mesününe giriş yapın.

Kimlerden gelen mesajların gelen Kutuma düşmesini istiyorum seçeneğinde

Temel Filtreleme: Tavsiye edilen ve tanıyor olabileceğin kişilerin mesajları gelen kutunuza düşer

Mutlak Filtreleme: Arkadaşlarınızdan gelen mesajlar gelen kutunuza düşer.

Bunlardan size uygun olan seçeneği seçiniz.

Ayrıca güvenliğiniz için “Bana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir ?” ayarlarını arkadaşlarımın arkadaşları olarak düzenleyiniz.

Facebook ,her alanda olduğu gibi mesajlaşma özelliğini de ticari amaçla kullandığı için hesabınızı dilediğiniz gibi özelleştiremiyorsunuz. En azından yukarda belirttiğimiz ayarları yaparak kısmen de olsa kişisel bilgilerinizi koruyabilir hesabınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Mesaj gönderme butonu artık tamamen kalkmamaktadır. Bu konuda internet üzerinden paylaşılan mesajlara ve uygulamalara tıklamayınız. Yapabileceğiniz tek mesaj ayarı belirttiğimiz ayarlardır. Bu konuda birçok şikayet alan Facebook ilerleyen zamanlarda bir değişiklik yapablir fakat şimdilik ayarlar bu kadardır. Facebook hakkında sorularınızı yorum atarak veya Facebook sayfamızı kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan