Facebook Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır?

Facebook Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır?

Merhaba facebook’un genç, yaşlı tüm kullanıcıları, facebook dünya’da en yaygın olarak kullanılan birinci sıradaki sosyal medya, her geçen gün kullanıcısını arttıran ve reklam potansiyeli yüksek popüler ağ olarak bilinmektedir. Kendini sürekli güncel tutarak, sadece kişisel değil, kurumsal kişilere’de bir o kadar hitap ettiği için hala ilk sırada yer almayı başarmakta, bu sosyal medya ağında her türlü paylaşımı bulmanız mümkün olduğu için kullanıcısını’da korumakta.

Kişi sayısı oldukça fazla olmasında, kişisel veya kurumsal sayfa veya profillerinde sahtesi de oldukça fazladır. Bunları ayırt etmek için mavi tik yani hesap doğrulama işlemi yapılmaktadır. Peki bu işlemin nasıl yapıldığına gelip hep birlikte bakalım;

Facebook’ta bir kişisel hesabınızı veya bir sayfanızı onaylatmak mı istiyorsunuz, bunun için yurtdışında basit bir şekilde twitter’da olduğu gibi bir form bulunmakta ancak bu sistem Türkiye’de maalesef kullanılmıyor, bu sistemin şuanda kullanılıp kullanılmadığını’da buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sistemin Türkiye’de kullanılmaması nedeniyle işlem biraz daha zorlaşmış biçimde, mavi tik işlemini yapabilmeniz için bir partnere ihtiyaç duyacaksınız. Bunun için birden çok kurumsal firma mevcut olabilir. Onlardan bir tanesi’de “sosyopat” olmakta.

Sosyopat’ın internet sitesine girerek bu işlemin nasıl yapacağının detaylarını iletişim bölümünden öğrenebilirsiniz.

Eğer facebook’ta bir sayfa veya profil doğrulanmış rozete sahip ise bu hesap o kişinin veya firmanın orjinal hesabı anlamına gelmektedir.

Facebook’ta hesap doğrulama şartları sürekli güncellenmekte, bunun için güncel bilgileri partnerinizden öğrenmenizde yarar vardır. (Ancak her önüne gelene böyle bir rozet verilmemekte, bunu da aklınızda bulundurun. 🙂 )

Ayrıca Facebook Messenger Day Nasıl Kullanılır? yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan